Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Materac piankowy Sleepmed by Hilding- zadbaj o komfort swojego snu [MATERIAŁ PARTNERA]

Facebook Twitter

Sypialnia to nasze sanktuarium, w którym odpoczywamy i relaksujemy się przed nadchodzącymi wyzwaniami. Dlatego powinniśmy zadbać o to, aby czuć się w niej jak najlepiej i w pełni odpocząć. Niezbędne ku temu jest łóżko z odpowiednim materacem. Czy materac piankowy będzie dobrym rozwiązaniem?

Czym wyróżnia się materac piankowy?

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań dostępny na rynku jest materac piankowy Hilding. Charakteryzują się przede wszystkim wysoką elastycznością i idealnym dopasowaniem do kształtu ciała użytkownika. Warto również zwrócić uwagę, że są one łatwe w transporcie ze względu na lekkość. W sklepach znajdziemy jednak trzy podstawowe typy materaców piankowych. Hilding Anders oferuje swoim klientom produkty wykonane z termoelastycznej pianki. Dzięki temu zapewnia zdrowe podparcie całemu ciału. Kiedy położymy się na takim podłożu, możemy poczuć przyjemne otulenie. W tym momencie materac reaguje na ciepło i ciężar naszego ciała. Zapamiętywanie kształtu umożliwia zmniejszenie punktów nacisku. W ten sposób zyskujemy szansę na głęboki i relaksujący sen.

Drugi rodzaj pianek, jakie można spotkać w wypełnieniach materaców, to pianki wysokoelastyczne. Dzięki nim otrzymujemy wysoką elastyczność i sprężystość. Powrót materaca do pierwotnej formy sprawia, że będzie dla nas komfortowy przez dłuższy czas. Dodatkowo umożliwiają regulację twardości. W przypadku materacy Sleepmed mamy do czynienia z czterema różnymi strefami. W zależności od konfiguracji dwóch warstw pianki wysokoelastycznej i jednej termoelastycznej dopasujemy twardość do użytkowników o różnej wadze oraz preferencjach. Trzeci rodzaj materacy jest wypełniony pianką lateksową, która gwarantuje właściwości antyalergiczne. Warto jednak zwrócić uwagę, że taką samą ochronę zyskamy dzięki materacom Sleepmed.

Jak dobrać rozmiar materaca piankowego?

Warto zwrócić uwagę na rozmiar materaca piankowego. Jeżeli źle wybierzemy, nie zapewnimy sobie komfortowego snu. Jakimi zasadami powinniśmy się kierować? Materac piankowy należy dobrać do wzrostu oraz ciała użytkownika. Kiedy wybieramy długość, powinniśmy wziąć pod uwagę wzrost najwyższego użytkownika i dodać do niego 20 cm. W ten sposób otrzymamy optymalną długość materaca. Nie będziemy musieli również martwić się wystającymi nogami poza krawędź łóżka i nadmiernego napięcia mięśniowego. Oprócz tego musimy zwrócić uwagę na wagę użytkowników. Jeżeli śpimy we dwoje, potrzebujemy szerszego materaca. Szerokość, którą specjaliści uznają za optymalną, wynosi 70 cm. Jeżeli szukamy rozwiązania dla dwóch osób, powinniśmy więc pomnożyć ją przez 2.
Pamiętajmy jednak, że nie dla każdego materac o szerokości 70 cm będzie wystarczający. Dlatego podczas wyboru powinniśmy kierować się swoją wagą i preferencjami. Jeżeli często zmieniamy pozycję na śnie, mamy syndrom niespokojnych nóg lub charakterystyczne przyzwyczajenia, lepszym rozwiązaniem może okazać się większy materac. Materace piankowe Sleepmed by Hilding znajdziemy nawet w rozmiarach do 180×200 cm.

Dla kogo materac piankowy będzie dobrym rozwiązaniem?

Warto zastanowić się również, dla kogo materac piankowy będzie odpowiedni. Rozwiązania dostępne w ofercie Sleepmed by Hilding Anders sprawdzą się doskonale w przypadku osób wymagających. Dzięki nim każdy ma szansę na zdrowy i relaksujący sen. Jedną z cech materacy piankowych jest uniwersalność. Pianka termoelastyczna dopasuje się do naszego kształtu ciała, a wysokoelastyczna zapewni odpowiednią sprężystość. Warto jednak zaznaczyć, że dla użytkowników o podwyższonej wadze lepszym rozwiązaniem będą pianki wysokoelastyczne lub materace hybrydowe z oferty Sleepmed. Dzięki dodatkowym sprężynom multipocket otrzymamy doskonałe podparcie dla kręgosłupa.
Sleepmed by Hilding Anders jest rekomendowany przez zdrowykregoslup.pl.

“Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.”

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022