Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Materace w Pabianicach – jak dobrać twardość i rodzaj odpowiedni dla siebie?

Facebook Twitter

Materace w Pabianicach przyprawiają o zawrót głowy. Mamy bowiem ogromny wybór produktów dobrych marek tj. Hilding. Producenci stosują najnowsze technologie, które mają na celu zapewnić nam dobry oraz zdrowy sen. Dla każdego z nas komfort podczas spania ma ogromne znaczenie. Niektórzy, oddając się w objęcia Morfeusza, lubią być otuleni miękkim materacem. Inni, niczym tybetański mnich, wybierają najtwardsze materace z możliwych. Czy istnieje jeden materac, który zadowoli wszystkich? Sprawdźmy!

Twarde materace w Pabianicach – gwarancja zdrowego kręgosłupa

Jeśli mamy problemy z kręgosłupem i zamierzamy zaopatrzyć się w nowy materac, stopień jego twardości ma niebagatelne znaczenie. Specjaliści tj. lekarze, ortopedzi, masażyści oraz rehabilitanci są zgodni co do tego, że osoby z chorobami kręgosłupa powinny sypiać na twardych materacach, ale nie za twardych. Sklep internetowy w Pabianicach Materacepabianice.pl ma w swoim asortymencie kilka materacy twardych, które są idealne dla osób mających problemy z kręgosłupem. Należą do nich min. materace Hilding Fandango oraz Hilding Pasodoble. Są to materace sprężynowe kieszeniowe. Po produkt o dużej twardości powinny sięgnąć również osoby śpiące na plecach, które potrzebują odpowiedniego wsparcia. Idealny będzie dla nich materac lateksowy Hilding Melody. Ten antybakteryjny oraz przeciwgrzybiczny materac będzie strzałem w dziesiątkę dla:

  • osoby z chorym kręgosłupem;
  • seniora;
  • pary z dużą różnicą wagi;
  • alergika;
  • osoby, która preferuje spanie na twardym materacu;
  • osoby, która sypia na plecach.

Marka Hilding ma w swojej ofercie również twarde materace, które uzyskały status wyrobu medycznego w klasie I. Należy do nich min. materac Hilding Salsa. Powinny po niego sięgnąć osoby, dla których niezwykle ważna jest profilaktyka odleżyn.

Miękkie materace w Pabianicach – dla kogo

Kto powinien sięgnąć po miękkie materace? Miękkie materace są idealne dla osób lubiących spać na brzuchu lub na boku. Materac nie może być jednak zbyt miękki. Powinniśmy pamiętać o tym, że to materac ma dopasowywać się do naszego ciała, a nie nasze ciało do materaca. Jeśli jest on zbyt miękki, a my nie znajdujemy się w wadze piórkowej, nasze ciało podczas snu będzie wyginało się w prawą lub lewą stronę. Może to doprowadzić do skrzywienia kręgosłupa. Podczas doboru odpowiedniego materaca powinniśmy więc brać pod uwagę również naszą wagę. Osoby małe oraz szczupłe mogą sięgnąć po miękki materac. Pozostała część śpiących na brzuchu lub boku powinna wysypiać się na materacach o średniej twardości tj. Hilding Lambada lub Hilding Dance. Oczywiście materace marki Hilding są dostępne nie tylko w Pabianicach. Pozytywne opinie użytkowników rozsławiły materace marki Hilding na całą Polskę. Znajdziemy je również w sklepie internetowym Materaceleszno.eu oraz w wielu innych sklepach.

Materace dla dzieci w Pabianicach – gdzie kupić i na co zwracać uwagę

Kupując materac dla naszego dziecka, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, czy jest on bezpieczny dla naszej pociechy. Marka Hilding ma w swoim asortymencie kilka materacy dla dzieci. Posiadają one rekomendację Instytutu Matki i Dziecka. Możemy być więc pewni, że produkt jest całkowicie bezpieczny. Na co jeszcze zwracać uwagę, przy doborze materaca dla dziecka? Materac powinien być:

  • elastyczny;
  • lekki;
  • wodoodporny;
  • przewiewny.

Ciekawym rozwiązaniem jest dwustronny materac dla niemowląt Hilding Kołysanka. Z jednej strony jest on miękki, z drugiej nieco twardszy. Wystarczy przewrócić materac na drugą stronę, by zapewnić dziecku odpowiednie wsparcie. Rodziców może zaciekawić również materac Hilding Safety Smyk. Jego brzegi są nieco wyższe od blatu materaca. Dziecku trudniej jest z niego wyjść. Materac w kształcie łódeczki możemy wykorzystywać nie tylko w łóżeczku. Jest on niezwykle lekki. Może nam posłużyć jako przewijak. Wybierając się wraz z dzieckiem do znajomych, u których planujemy spędzić noc, możemy zabrać materac Hilding Safety Smyk ze sobą.

To niesamowite, na ile szczegółów należy zwracać uwagę podczas kupna materaca. Warto sięgać po produkty sprawdzonych marek, które cieszą się dobrymi opiniami wśród użytkowników. Powinniśmy jednak posiadać minimalną wiedzę o materacach. Sami znamy się bowiem najlepiej. Może się okazać, że materac, który sprawdził się u wielu naszych znajomych, niekoniecznie nas zachwyci.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 maja 2021