StartWiadomości

Matka i dziecko podtrute czadem

W sobotę (25.06.) po 19.00 policjanci zostali wezwani na interwencję na osiedle Powstańców Śląskich. Jak wynikało ze zgłoszenia w jednym z mieszkań doszło do podtrucia tlenkiem węgla. Mundurowi ustalili, że podczas kąpieli czadem podtruła się 4-letnia dziewczynka i jej 40-letnia matka. Na szczęście pomoc przyszła na czas, gdyż w mieszkaniu zadziałała tzw. czujka.

Strażacy, którzy byli obecni na miejscu zdarzenia ustalili, że stężenie tlenku węgla przekroczyło normę i wyniosło 100 ppm. Stwierdzili, że niedrożny jest otwór wentylacyjny w łazience, który był zasłonięty siatką mającą chronić przed owadami. Zaklejone taśmą były również górne nawiewy w oknach mieszkania.

Podczas gdy właścicielka wraz z córką trafiły do szpitala z okien zostały zerwane taśmy, a mieszkanie przewietrzone. Podjęto również decyzję o czasowym odłączeniu dopływu gazu do piecyka gazowego, do czasu jego sprawdzenia.

Ostatnie zdarzenie powinno być przestrogą dla wszystkich mieszkańców. Pamiętajmy, że i latem tlenek węgla może być niebezpieczny.

Zostaw komentarz