Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Maturzyści wrócili do szkół, na razie tylko na próbne matury

Facebook Twitter

Maturzyści wrócili do szkół, na razie na próbne matury. Te rozpoczęły się dziś (03.03.) w całym kraju egzaminem z języka polskiego. "Dobrze było znów się spotkać w szkole"- mówili uczniowie Arkadiuszowi Żabce, który był w I LO w Rybniku.

Próbne egzaminy maturalne odbyły się w reżimie sanitarnym:

Jest dezynfekcja rąk i maseczki. Nauczyciele tego pilnują. Dbają o nasze bezpieczeństwo. (…) Nauczyciele odbierali arkusze w rękawiczkach i maseczkach. (…) Słowniki były dezynfekowane. (…)

W większości szkół weryfikowano wiedzę maturzystów na wewnętrznych próbnych maturach czy konsultacjach indywidualnych, bądź grupowych. Tak też było w I Liceum Ogólnokształcącym im Powstańców Śląskich w Rybniku.

Tadeusz Chrószcz: Tęskniliśmy za uczniami w szkole

– przyznaje dyrektor I LO:

Tadeusz Chrószcz: Dobrze zobaczyć uczniów w szkole, oni tęsknią za szkołą, a my za nimi. Myślę, że uczniowie są zaopiekowani, na ile okoliczności pozwalają.

Radio 90: Na ile można zdalnie przygotować się do matury?

Tadeusz Chrószcz: W tym roku jeszcze nie wiemy, to już jest praca, która trwa w tej formie kilka miesięcy. W zeszłym roku wyniki nie odbiegały od innych lat. Natomiast nic nie zastąpi żywego kontaktu nauczyciela z uczniem.

Tadeusz Chrószcz, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącym im Powstańców Śląskich w Rybniku.

Dyrektor Tadeusz Chrószcz ma nadzieję, że uczniowie wrócą niebawem do stacjonarnych zajęć, a dla maturzystów uda się latem zorganizować bal maturalny:

Radio 90: Co dzisiaj możemy powiedzieć tym wszystkim uczniom, dla których to miał być najpiękniejszy rok w życiu?

Tadeusz Chrószcz: Pewne kwestie są nieodwracalne, więc one się już nie odbędą, natomiast miejcie nadzieję na to, że bale maturalne jednak będą możliwe. Miejmy też nadzieję realnego powrotu na zajęcia, bo wiadomo, że rok szkolny maturzystów kończy się w kwietniu. Miejmy nadzieję, że w związku z tym uruchomionym programem szczepień dla nauczycieli, będzie perspektywa jednak powrotu do normalnych zajęć, bo wszyscy tego chcą.

Próbne egzaminy maturalne potrwają do 16 marca. Matura zaplanowana jest od 4 do 20 maja.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj