Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mąż zabił żonę. Prokuratura o okolicznościach zabójstwa w Knurowie

Facebook Twitter

Wiemy więcej na temat zabójstwa, do jakiego doszło wczoraj (23.03.) popołudniu w Knurowie. Jak już was informowaliśmy, mąż zabił w swoim mieszkaniu 47-letnią żonę. Po zdarzeniu próbował popełnić samobójstwo, próbując zastrzelić się z broni czarnoprochowej.

areszt
Prokuratura w Gliwicach Fot. google streetview

Po zabójstwie żony 49-letni knurowianin wybrał się po alkohol na stację benzynową, gdzie powiedział obsłudze co zrobił. Mówi Joanna Smorczewska z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska: Na stację paliw w Knurowie przyszedł mężczyzna, był pod wyraźnym wypływem alkoholu. Zakupił alkohol i poinformował wówczas pracownicę stacji, że dokonał zabójstwa swojej żony. Zapytany o adres wskazał miejsce zamieszkania. Pracownica niezwłocznie zadzwoniła pod numer alarmowy informując o zaistniałym zdarzeniu. Funkcjonariusze udali się pod wskazany im adres, tam przed wejściem do mieszkania, na klatce schodowej zauważyli mężczyznę, który w ich ocenie usiłował popełnić samobójstwo mierząc do siebie z broni, jak później ustalono broni czarnoprochowej. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany.

Jeszcze dziś (24.03.) ma dojść do sekcji zwłok kobiety. Pozwolą one ustalić jak zginęła. Mężczyzna został zatrzymany, nie wiadomo dlaczego zabił.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024