Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mażoretki Astra z Niedobczyc: Najważniejszy cel? Mistrzostwa Europy [FOTO, WIDEO]

Facebook Twitter

W paradnych strojach z elementami mundurów różnych służb i formacji, tańczą do muzyki orkiestr dętych. Mażoretki są ozdobą wielu pokazów i parad ulicznych. Mażoretki "Astra" z Rybnika-Niedobczyc będzie można zobaczyć na festiwalu "Złota Lira" w Rybniku, a warto, bo z ostatnich Mistrzostw Polski Mażoretek w Kędzierzynie-Koźlu, przywiozły 13 medali.

7 złotych, 3 srebrne oraz 3 brązowe- wylicza choreografka Monika Góralska. Mażoretki Astra to 4 grupy wiekowe, dziewczyny mają od 3 do 18 lat:

Treningi mamy 2, 3 razy w tygodniu.Tak naprawdę zatańczymy 3- minutowy układ, który ćwiczymy od września. Bardzo trudna jest praca z tym batonem, jeśli chodzi o twirling, czyli te elementy, kręcenie między łokciami, ciałem, jest to bardzo trudne, bo ciągle się rozwija, poszło to od kilku lat bardzo do przodu. Na pewno nikt nie widzie tego całego przygotowania, jest to mnóstwo wyrzeczeń, zarówno dzieciaków, jak i rodziców, którzy muszą dopilnować,  dowieźć na trening, ale myślę, że warto.

Paulina Stachowska trenuje w „Astrze” od 6 lat, zaczęła za namową rodziców, posłuchaj:

Hania Spandel trenuje od 4 lat, rozmawiał z nią Przemek Niedźwiecki:

Mażoretki „Astra” z Niedobczyc będą na Festiwalu Orkiestr Dętych i Mażoretek „Złota Lira” w Rybniku, to już za dwa tygodnie, potem zaczynają przygotowania do Mistrzostw Europy, które odbędą się na początku lipca w Chorwacji. Jakie mają szanse? Poprzeczka jest wysoko postawiona, bo mamy dobre mażoretki w Polsce, także w naszym regionie, jak chociażby Zygzak z Czerwionki-Leszczyn, bezkonkurencyjne są jednak Słowaczki i Czeszki.

Zobacz popisy mażoretek z „Astry”:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj