Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Meble Balińscy – rodzinna firma z tradycjami. Meble na wymiar. Kuchnie, szafy oraz meble do salonu i biur [materiał sponsorowany]

Facebook Twitter

25 lat - taki jubileusz niebawem świętować będzie rodzinna firma Meble Balińscy. Firma, która od ćwierćwiecza produkuje meble. Zaczynali w garażu, teraz to zakład mieszczący się w strefie przemysłowej w Rydułtowach. Wieloletnie doświadczenie pozwala im na realizowanie zleceń z zachowaniem najwyższych standardów.

meble balińscy
fot. meble-balinscy.pl

Meble Balińscy – rodzinna firma z tradycjami. Meble na wymiar – dla każdego klienta

Historia rodzinnej firmy państwa Balińskich rozpoczęła się ćwierć wieku temu.

Na początku był to po prostu garaż

– śmieje się Bartosz Baliński, jeden z synów państwa Balińskich.

Tam tata wszystko projektował, powstawały konstrukcje mebli. Zamiłowanie i zdolności odziedziczył po dziadku, który też był stolarzem. Ale zamówień z roku na rok było coraz więcej, stopniowo zaczęło brakować miejsca, więc przez długi czas rodzice wynajmowali budynek po dworcu PKP. Zatrudniliśmy pracowników. Pomagała mama i my, synowie.

Brak internetu nie przeszkadzał w reklamie firmy Meble Balińscy – poczta pantoflowa kilkadziesiąt lat temu była najlepszą formą przekazu. Ktoś chciał szafę, ktoś biurko. Stopniowo zamówień przybywało, a gotowe produkty cieszyły się zadowoleniem wśród klientów. Od początku meble można było zamówić na wymiar, była to indywidualna produkcja. To pozostało do dzisiaj cechą firmy, każda rzecz może być wykonana na zamówienie, na wymiar z detalami takimi, jakie chcemy.

Tym się różnimy od takich dużych salonów meblowych, że nie robimy mebli modułowych o określonych wymiarach, tylko taki wymiar dosłownie co do milimetra. To jest właśnie przewaga naszych mebli.

Meble Balińscy to szeroki asortyment

Głównie są to kuchnie. Są to oczywiście szafy z drzwiami suwanymi. Meble biurowe, w ofercie są też szafki do łazienki. Ale to właśnie w meblach kuchennych firma się specjalizuje. Zamówimy tu też zabudowy wnęk.

Sporo zamówień, ale przede wszystkim dokładne pomiary i wyroby na zamówienie klienta powodują, że na gotowy produkt trochę trzeba poczekać. Obecnie od pomiaru do montażu to trzy miesiące. Ale czego się nie robi dla jakości…

Warto, planując remont w mieszkaniu, wziąć to pod uwagę i z wyprzedzeniem zamówić fachowca do pomiarów wnętrz.

Nawet powiem więcej, że dobrze jest do nas się zgłosić wcześniej, zanim jakakolwiek ekipa remontowa wejdzie do mieszkania czy też do domu. Ze względu na to, że na projekcie, który robi ojciec, zaznacza to, co klient i fachowcy powinni wiedzieć. Na przykład gdzie mają być gniazdka, a gdzie ma ich absolutnie nie być.

To ważna uwaga, bo już na etapie pomiarów otrzymamy fachową podpowiedź, jakie rozwiązania w danym miejscu można zastosować, gdzie najlepiej zamontować zlew, gdzie przydadzą się gniazdka z prądem. A sam pomiar jest najważniejszą rzeczą przed zamówieniem mebli.

Nierzadko są sytuacje, kiedy na przykład zmywarka odstaje od linii blatu, bo z tyłu ktoś umieścił gniazdko elektryczne, które skutecznie blokuje jej dosunięcie do ściany.

Kuchnie Meble Balińscy – To panie decydują czego pragną

To fakt, kobiety decydują o tym, jaki ostateczny kształt i kolor będzie miała ich kuchnia. To nie tylko kolor zewnętrzny, ale układ szafek, półek. Bo to wszystko, dzięki indywidualnej produkcji możemy aranżować sami.

– mówi Bartosz Baliński i jak dodaje –

Często klienci zadają nam pytanie: ile kosztuje kuchnia? Nie da się na to pytanie odpowiedzieć wprost, bo to jest tak samo jak z pytaniem, ile kosztuje samochód. Wszystko zależy od parametrów. Na podstawie projektu my wyceniamy każdą szafkę z osobna. To nam daje cenę całej kuchni. Każda szafka jest liczona kompletna, gotowa, czyli z uchwytem. Natomiast to, jaki będzie kolor frontu, jaki będzie kolor korpusów blatu, to już nie wpływa na cenę. Po prostu klient wybiera to, co go interesuje.

Wizualizacja

To ważny moment przed samą produkcją. Na ekranie monitora, czy na wydruku możemy w całości zobaczyć, jak prezentuje się z meblami przestrzeń kuchni czy łazienki. Dzięki programowi do edycji możemy szybko zmienić kolor frontów i zobaczyć czy dana kolorystyka będzie pasować do wnętrza.

Od tego tutaj jesteśmy, żeby klientom doradzić, co można zrobić, czego absolutnie nie można. Przy aranżowaniu kuchni dodatkowo można u nas zamówić także sprzęt AGD, który od razu można do niej dopasować. Klient oczywiście może dany sprzęt zakupić także we własnym zakresie. Ale warunek jest taki, żeby w dniu montażu sprzęt czekał na naszych pracowników. Natomiast jeśli klient chce dokonać zakupu u nas, oczywiście otrzyma przygotowaną ofertę i to w kilku grupach cenowych.

Kolory w kuchniach

Kuchnie w jasnych kolorach cieszą się bardzo dużą popularnością. Biały front, do tego przeszklenia. Ale w kontrze jest też kolor czarny, on pasuje do wielu wnętrz. Uniwersalne są również szarości. Nowością od tego sezonu są natomiast odcienie koloru oliwki. Wyparła ona zieleń butelkową, która była modna jeszcze dwa lata temu.

Kiedyś były czerwienie. To się jednak zmienia. Nie wiemy, co będzie za dwa, za trzy lata, więc zawsze na ekspozycji jest jedna taka kuchnia, która jest na czasie.

Same fronty wykonane są z płyty MDF. Jednak sposób ich wykończenia ma wpływ na cenę, dlatego przygotowane wyceny są zawsze klientowi prezentowane w trzech wersjach. Fronty lakierowane, matowe są droższe, dlatego, że płyta jest malowana pod ciśnieniem. Dzięki temu lakier nigdy nie odejdzie nawet pod wpływem temperatury. W tańszej wersji są fronty z folii i one również są dobre. Tylko że na przestrzeni lat, w ciepłych miejscach, czyli przy piekarniku przy zmywarce folia może zacząć się odklejać. Jednak nie ma problemu, żeby takie miejsce naprawić, w przypadku pojawienia się takiej usterki.

Kuchnie to nie tylko szafki, półki i blaty, także przestrzeń między meblami, można ją zagospodarować na kilka sposobów. Albo tradycyjnie płytkami, ale są klienci, którzy chcą mieć ścianę w odcieniu kuchni. Pojawiły się płyty „ROCKO” można je zastosować.

I te płyty montujemy w trakcie instalacji kuchni. Lub też jest opcja numer trzy, czyli mamy po prostu szybę jako wypełnienie tej przestrzeni.

Istotną zaletą kuchni na wymiar to nie tylko dopasowanie całości do wymiarów przestrzeni, jaką mamy w pomieszczeniu, ale przede wszystkim realizacja indywidualnego zamówienia i potrzeb klienta. To on decyduje ile półek, jakiej szerokości, jaka część mebli ma być przeszklona. To istotne też w pokojach, które mają różną wysokość. W tzw. w starym budownictwie możemy sobie pozwolić na wyższą zabudowę, bo po prostu sufit jest wyżej. Pustą przestrzeń po prostu możemy zagospodarować szafkami.

Pisaliśmy o kuchniach, bo o nich głównie myślimy, mówiąc o meblach na wymiar, ale firma Meble Balińscy to także inne pomieszczenia. Pokój gościnny. Tutaj firma poleca szafy i meble do salonu, czyli tzw. RTV-ki. Pokój dla dziecka? To oczywiście biurko czy łóżko. Bez problemu zamówimy tutaj także meble do łazienki.
Jeśli jesteśmy przy łazience, jest to takie pomieszczenie, w którym sporo wilgoci. Na co trzeba zwracać uwagę? Meble też muszą być odpowiednie.

Tak i tutaj zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są właśnie fronty lakierowane, bo to, o czym wcześniej mówiliśmy, nie mają kleju, więc nawet ta para, która jest codziennie w łazience, nie spowoduje, że coś się z tym frontem stanie.

Oprócz łazienek, Meble Balińscy także oferują meble do przedpokoju, szafki na buty, czy szafy na ubrania z drzwiami suwanymi. Firma oferuje także wykonanie stołów.

Projekt i Pomiar

Większość klientów ma wizję tego, co chciałoby mieć w mieszkaniu. Ale wszystko trzeba zacząć od pomiarów. Za dokładne zmierzenie miejsca, w którym chcemy umieścić meble, odpowiedzialność bierze firma. Później dane trafiają do komputera, tam powstaje wizualizacja i projekt. Nierzadko pomiar wykonuje się powtórnie, tuż przed samym cięciem płyt. Monterzy muszą zobaczyć ponownie miejsce, szczególnie jeśli w pomieszczeniu był przeprowadzany remont. To istotne, bo może się ono różnić od pierwotnych pomiarów. Ktoś zrobił gładzie albo obniżył sufit, przesunął gniazdka elektryczne. A niestety zdarzają się takie sytuacje.

Cena – wiele zmiennych na nią wpływa

Rozrzut cenowy jest bardzo duży. W przypadku szaf z drzwiami przesuwnym nie ma różnicy kolor wybranych frontów. Wpływ ma to, co znajduje się w szafie. To, na ile części jest ona podzielona, półki, drążek z wieszakami na ubrania. Lustro w jednym ze skrzydeł. A do tego szuflady, przedziałki, pojemniki na biżuterię, koszyki, wysuwane wieszaki. Opcji do zainstalowania wewnątrz szafy jest bardzo dużo. I to wszystko na indywidualne życzenie i projekt.

Wzorniki – wiele kolorów do wyboru

Często jest tak, że w firmie Meble Balińscy zamawia się kuchnię. Po jakimś czasie klienci wracają i domawiają kolejne meble do innych pomieszczeń. Wiele wzorów i kolorów blatów i frontów powoduje, że klienci mają możliwość dopasowania mebli nie tylko do indywidualnego gustu, ale do już wcześniej zamontowanych mebli.

Często klienci pożyczają od nas te kawałki wzorników, jadą do siebie, przykładają do paneli albo odwrotnie przyjeżdżają do nas z panelem podłogowym i pod kolor szukają, żeby jak najlepiej dopasować.

– mówi Bartosz Baliński

Montaż

Kiedy już jesteśmy po pomiarach, wyborze wzorów, kolorów i samym projekcie mebli przyjeżdża ekipa.
Wszystkie meble produkujemy na miejscu, kiedy mamy gotowy cały zestaw umawiamy się z klientem na montaż. Trwa to różnie w zależności od ilości szafek. Jeśli jest to mała kuchnia, zajmuje jeden dzień. Jeśli jest to rozbudowany zestaw, może się zdarzyć, że potrwa nawet trzy dni.

Jeśli mamy zamówienie na kuchnię i szafę, to też przy okazji staramy się, żeby wszystko tak dograć, żeby produkty były gotowe w jednym terminie, żeby klient nie musiał kolejnych tygodni czekać na montaż poszczególnych części mebli. Montujemy wszystko w ciągu jednego, dwóch dni. Wszystko za jednym zamachem, ‘na gotowo’ i za jednym sprzątaniem

– mówi Baliński.

Oczywiście w dniu montażu mebli kuchennych, montowane są również wszystkie sprzęty AGD zamówione przez klienta.

REKLAMA

Meble Balińscy Rydułtowy – Usługi stolarskie w najwyższej jakości. Meble na wymiar. Tworzymy je od projektu aż po montaż.

44-280 Rydułtowy
ul. Marcina Strzody 46B
tel. 32 457 85 79
606 326 992, 606 134 194
www.meble-balinscy.pl

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024