Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Medale naszych lekkoatletów na Mistrzostwach Polski w Toruniu

Facebook Twitter

Z kilkoma medalami wrócili z halowych Mistrzostw Polski do lat 18 i 20 nasi utalentowani lekkoatleci. Nie jest to worek medali, do którego przyzwyczaili nas w poprzednich latach, ale w Arenie Toruń gdzie rozgrywany był czempionat, zaprezentowali się z dobrej strony.

fot..Paweł Skraba/ FB.Polski Związek Lekkiej Atletyki

Bezkonkurencyjne były tyczkarki MKS-u Ustroń. W kategorii do lat 20 po złoto sięgnęła Maja Chamot, która pokonała poprzeczkę na wysokości 4 metrów i 10 centymetrów, mniej skoczyła jej klubowa koleżanka Kinga Górny. Co warto podkreślić, obie poprawiły swoje rekordy życiowe.

Złoto i poprawiona życiówka – to wynik 400 metrowca z MKS-SMS Victorii Racibórz, Patryka Grzegorzewicza. Bieg finałowy w kategorii do lat 20 wygrał z czasem 47 sekund i 92 setne. Jego klubowa koleżanka Justyna Kuźmińska sięgnęła natomiast po brąz w biegu na 300 metrów w kategorii U-18. To także jej życiówka.

Blisko srebrnego medalu był inny zawodnik z Raciborza, Rafał Żyła. Siedmioboista Victorii przegrał drugie miejsce o zaledwie 5 punktów, po ostatniej konkurencji biegu na 1000 metrów. Jego wynik to 4735 punktów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj