Medale naszych lekkoatletów na Mistrzostwach Polski [AKTUALIZACJA]

Nasi lekkoatleci nie zawiedli. Z rozegranych we Włocławku Mistrzostw Polski pochodzące z regionu zawodniczki i zawodnicy przywieźli kilka medali. Dwa razy na najwyższym stopniu podium stawała pochodząca z Żor sprinterka Ewa Swoboda. W biegu indywidualnym zawodniczka AZS-u AWF-u Katowice zwyciężyła z czasem 11 sekund i 52 setne. Złoto zdobyła także z koleżankami z drużyny w sztafecie 4x100 metrów.

Swój trzeci tytułu mistrzyni Polski wywalczyła także w biegu indywidualnym na dystansie 400 metrów raciborzanka Justyna Święty-Ersetic. W sztafecie wraz z koleżankami z AZS-u AWF-u Katowice sięgnęła po srebro.

Złoty medal wywalczył również kulomiot spod Cieszyna Michał Haratyk, który oddał w konkursie trzy rzuty a ten ostatni na odległość 20 metrów i 64 centymetry dał mu zwycięstwo. Srebrny medal zdobył natomiast w biegu na 110 metrów przez płotki pochodzący z Raciborza a reprezentujący obecnie klub z Radomia, Dawid Żebrowski.

Wcześniej pisaliśmy:

3 złote medale i szansa na kolejne krążki. Taki jest dotychczasowy dorobek lekkoatletów z regionu na Mistrzostwach Polski Seniorów w Lekkoatletyce. Rywalizacja odbywa się w ten weekend (28-30.08) na stadionie we Włocławku. Do tej pory dwa razy na najwyższym stopniu podium stawała pochodząca z Żor sprinterka Ewa Swoboda. W biegu indywidualnym zawodniczka AZS-u AWF-u Katowice zwyciężyła z czasem 11 sekund i 52 setne. Złoto zdobyła także z koleżankami z drużyny w sztafecie 4×100 metrów.

Swój trzeci tytułu mistrzyni Polski zdobyła natomiast w biegu indywidualnym na dystansie 400 metrów raciborzanka Justyna Święty-Ersetic. Wygrała pewnie z czasem 51 sekund i 44 setne. Dziś (30.08.) ma jeszcze szansę na medal w sztafecie (pocz. 20:00). Rywalizować o medal będzie także w pchnięciu kulą kulomiot spod Cieszyna Michał Haratyk (pocz. 19:05) a także pochodzący z Raciborza biegacze przez płotki na 110 metrów Artur Noga i Michał Żebrowski (finał pocz. 17:25).