Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mercedesy opanowały region. Klasyka i piękno zabytkowych pojazdów [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

Wyjazdy tylko po Polsce i na krótkie trasy – mówią zgodnie właściciele zabytkowych mercedesów, które w miniony weekend zawitały do Żor i Rybnika. Majestatycznie prezentowały się w obu miejscowościach, wzbudzając zachwyt oglądających. Te najstarsze to egzemplarze jeszcze sprzed wojny.

W sumie w zlocie zabytkowych pojazdów wzięło udział około 40 mercedesów. – Trafiliśmy z pogodą, dzięki czemu pojawiło się tyle pojazdów. Pogoda dla klasyków ma znaczenie – mówi Łukasz Twardoch, wiceprezydent Klubu Zabytkowych Mercedesów Polska.

Tak pięknie odrestaurowany samochód po naszych drogach, szczególnie mokrych to raczej nie służy.
Radio 90: Koledzy mówią”Bez gwiazdy nie ma jazdy”.
Ja się z tym nie zgadzam, bo jest dużo fajnych samochodów, którymi naprawdę możemy wspaniale jeździć, natomiast mercedesy mają coś w sobie i dlatego je kochamy.

Obchodzący w tym roku 20. urodziny Klub Mercedesa liczy 160 członków. Jednak jak się okazuje, żeby wejść w jego szeregi, nie wystarczy mieć mercedesa.

Mamy pewne zasady, których staramy się trzymać. Wybieramy sobie członków, oczywiście preferowane jak najstarsze mercedesy i jest taki okres, kiedy ktoś musi się do nas „zbliżyć”, musimy go lepiej poznać. Może to brzmi niekoleżeńsko, ale takie zasady ci członkowie założyciele wprowadzili, okres kandydata dwuletni jest zachowany.
Radio 90: Można powiedzieć elitarny klub.
Ja bym tego tak nie nazwała, ale staramy się te zasady mieć i przestrzegać ich.

Jacek Mazur wspólnie z żoną Edytą przyjechali do Żor swoim najstarszym mercedesem z 1938 roku.

– Mam go dopiero od kilku miesięcy, remontem zajmowała się profesjonalna firma

– przyznaje pan Jacek.

Mercedes model 132, wersja cabrio A. cabrio A oznacza, że jest to kabriolet dwuosobowy. Jeżeli chodzi o stare samochody, to co do wartości to zawsze jest to powiedziane, że ile ktoś jest w stanie zapłacić, to to jest jego wartość, dlatego trudno szacować. (…)

Chciałoby się chociaż raz przejechać takim cackiem

– mówili odwiedzający wystawę pojazdów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022