Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Merdający Kamień, czyli Wystawa Psów w Rybniku

Facebook Twitter

Małe i duże, krótko i długowłose - psy po raz kolejny przybyły w niedzielę (07.10.) do Rybnika Kamienia na 38. Wystawę Psów Rasowych. Z czworonogami przyjechali właściciele z całej Polski oraz z Czech.

Co nam powiedzieli?

Wystawa była nie tylko okazją do zobaczenia popularnych i rzadkich ras, ale również możliwością poznania właściwego podejścia do czworonoga. Tajemnice psich zachowań przybliżała Magdalena Malok:

Radio 90: To jest cała taka strefa, gdzie można z psem popracować, pobawić się..

Magdalena Malok: Szczególnie dla dzieci, żeby nauczyły się właściwego podejścia do psa. Mamy np. obrazki dookoła tego kojca, które właśnie mówią, w jaki sposób pies pokazuje swoje zniecierpliwienie, zdenerwowanie i radość też.

Radio 90: Jakie najczęściej błędy popełniamy?

Magdalena Malok: Chociażby w głaskaniu. Głaszczemy psa po głowie, a psy tego nie lubią.

Radio 90: To jak głaskać psa?

Magdalena Malok: Psa powinno się głaskać pod brodą, w raboczku no i to są w sumie takie dwa ulubione miejsca u psa. Jak się chce mieć psa, to się trzeba tego nauczyć, a przede wszystkim odczytywać, co do nas pies mówi mową ciała.

Radio 90: Jak merda ogonem, to się cieszy..

Magdalena Malok: Tak, przede wszystkim obserwować to, czy pies się nie liże po mordzie, bo to jest pierwszy sygnał uspokajający, który pokazuje na zdenerwowanie. Nie drapie się np., bo to też pokazuje zdenerwowanie i jeszcze ziewa. Ziewanie nie jest oznaką zmęczenia, tylko zdenerwowania. Tak naprawdę swoje psa, to się człowiek całe życie uczy.

W Rybniku na 38. Wystawie Psów Rasowych z mikrofonem i psem był Arkadiusz Żabka.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj