Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mężczyzna groził sąsiadom z tasakiem w ręku

Facebook Twitter

Zarzut gróźb karalnych usłyszał dzisiaj (16.07.) 61-letni jastrzębianin. Mężczyzna, „uzbrojony” w tasak kuchenny, groził w środę (15.07.) jednemu ze swoich sąsiadów i zastraszał innych mieszkańców budynku. W trakcie interwencji napastnik wielokrotnie znieważył mundurowych.

Fot. jastrzebie.slaska.policja.gov.pl

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w środę po 19.00 w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Śląskiej. Dyżurny jastrzębskiej policji otrzymał zgłoszenie, że przed jednym z budynków wielorodzinnych biega mężczyzna z kuchennym tasakiem. Skierowani na miejsce policjanci zastali siedzącego na ławce 61-latka, obok którego leżał tasak. Mężczyzna był silnie pobudzony, agresywny i pod wyraźnym wpływem alkoholu. Mundurowi ustalili, że agresor rzucił się na poszkodowanego 51-latka, wymachując w jego kierunku tasakiem i grożąc pozbawieniem życia.

W trakcie interwencji 61-latek wielokrotnie znieważył policjantów, którzy zmuszeni byli do użycia wobec niego środków przymusu. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy.Jastrzębianin noc spędził w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa grożą mu 3 lata więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023