Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mężczyzna oszukany przy sprzedaży wirtualnego noża

Facebook Twitter

Ku przestrodze informacja od policji z Gliwic, która podkreśla, że zgłoszenia wirtualnych kradzieży traktowane są poważnie, a tego rodzaju sprawy kończą się wyrokami skazującymi. 50-latek stracił 600 złotych, po tym jak na portalu aukcyjnym wystawił do sprzedaży wirtualny nóż do gry.

Fot. pixabay.com

Pieniędzy nie dostał, dostał za to nieprawdziwe potwierdzenie zapłaty, myśląc, że jest prawdziwe wydał link do przejęcia wirtualnego przedmiotu.

Opisywana sprawa znajduje się obecnie na etapie czynności sprawdzających, ale można założyć, że doszło do przestępstwa opisanego w art. 287 kk, zgodnie z którym:

Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub wyrządzenia innej osobie szkody, bez upoważnienia wpływa na automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przekazywanie danych informatycznych lub zmienia, usuwa albo wprowadza nowy zapis danych informatycznych, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

– pisze na swej stronie policja z Gliwic:

Wstępna analiza zgłoszenia może wskazywać, że sprawca wirtualnego oszustwa przygotował się do przestępstwa, poprzedzając je nieuprawnionym pozyskaniem dostępu do danych umożliwiających zalogowanie się na portalu aukcyjnym.

Sprawę będą wyjaśniali policjanci z Wydziału Kryminalnego I Komisariatu Policji w Gliwicach.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj