Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Mężczyzna podpalił się w kamienicy w centrum Rybnika. Aktualizacja [FOTO + WIDEO]

Facebook Twitter

Pożar w kamienicy na ulicy Kościelnej w Rybniku - takie zgłoszenie przyjęli po godzinie 12.00 rybniccy strażacy. Okazało się jednak, że nie pali się sam budynek, w jego wnętrzu podpalił się mężczyzna.

Mówi rzecznik rybnickiej policji, Aleksandra Nowara:

Na miejsce wezwano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na razie jednak mężczyzna został przewieziony karetką do szpitala w Orzepowicach. Helikopter pozostaje do dyspozycji lekarzy, którzy zdecydują, co dalej.

Aktualizacja

Mężczyzna to 45-letni mieszkaniec Rybnika. Po godzinie 12.00 do jednego ze sklepów przy ulicy Kościelnej wszedł mężczyzna i podpalił się. W tej chwili w szpitalu w Orzepowicach trwa akcja reanimacyjna. Mężczyzna ma być przetransportowany do kliniki w Krakowie. Na razie nie są znane motywy jego desperackiego kroku. Z najnowszych informacji wynika, że sklep nie został wybrany przez mężczyznę przypadkowo.

Aktualizacja 14.30

Do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rybniku zostali przewiezieni również dwaj rybniccy policjanci, którzy w całkowicie zadymionym pomieszczeniu ratowali desperata. Z objawami podtrucia tlenkiem węgla trafili oni pod opiekę lekarzy. Przypomnijmy, po godzinie 12.00 do sklepu przy ulicy Kościelnej wszedł mężczyzna, oblał się benzyną i podpalił się na oczach personelu. Mężczyzna jest członkiem rodziny jednej z pracownic sklepu.

Informacja aktualizowana

Dramatyczny czwartek w Rybniku

Przypomnijmy, że to nie jedyne zdarzenie ostatnich godzin, w które zaangażowane są służby mundurowe. Trwa przeszukanie budynku sądu. Nieznany sprawca zadzwonił z informacją o podłożonej tam bombie:

Czytaj więcej o alarmie bombowym w rybnickim sądzie.

Mężczyzna podpalił się w Rybniku

źródło: KMP w Rybniku

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2020