Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Miało być lepiej, a jest gorzej”. Kierowcy w Rydułtowach niezadowoleni

Facebook Twitter

Korekta sygnalizacji na skrzyżowaniu w Rydułtowach wprowadziła zamieszanie wśród kierowców. "Miało być lepiej, a jest gorzej" - skarżą się kierowcy, którzy przejeżdżają przez skrzyżowanie w Rydułtowach obok rynku. Sobotnia (05.09.) korekta sygnalizacji wprowadziła spore zamieszanie wśród kierowców.

www.rydultowy.pl

Od rana do naszej redakcji dzwonią kierowcy poirytowani całą sytuacją:

Korek jest do ulicy Raciborskiej. Chyba ktoś tu nie ma zielonego pojęcia jak odbywa się ruch na tej ulicy. To nie jest usprawnienie, to jest utrudnienie. To co teraz zostało zrobione jest poniżej krytyki. Ktoś nie ma wyobrażenia. Remonty trzeba przeprowadzać, zgadzam się. Ale tutaj to jest parodia.

Zmiany na skrzyżowaniu dróg powiatowych w Rydułtowach ulicy Traugutta, Plebiscytowej, Bema oraz ulicy Ofiar Terror przygotował wydział komunikacji w wodzisławskim powiecie. Dyrektor Powiatowego Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śląskim Tomasz Wójcik był zaskoczony problemami, ale obiecał że będzie monitorował sytuację:

Nie mogę potwierdzić, czy o poranku były problemy, bo o tym nie wiem. Byłem w godzinach południowych na skrzyżowaniu i ruch odbywał się tam płynnie. Nie tworzyły się żadne korki. Będziemy te skrzyżowanie monitorować i obserwować co się dzieje. Na pewno przepustowość skrzyżowania nie zmieni się poprzez wprowadzenie zmian, one mają wpłynąć na pewne poprawy ruchowe. Jedyną konieczną sprawą do przeprowadzenia przepustowości to jest przebudowa.

Póki co zarówno PZD jak i Miasto Rydułtowy nie mają pieniędzy na przebudowę skrzyżowania i jedynym sposobem na zmniejszenie korków jest korekta sygnalizacji. Czy ta sobotnia była skuteczna dowiemy się z pewnością za kilka dni. Początek zmian jak mówili kierowcy był niestety dla większości kiepski.

W godzinach szczytu przejazd w tym miejscu wiązał się zwykle staniem w długich korkach. Zmiany wprowadzone w minioną sobotę (05.08.) miały to w końcu zmienić.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj