Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Miały być bakalie, były papierosy. KAS przejęła prawie 2 miliony sztuk nielegalnych papierosów

Facebook Twitter

Śląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przejęła transport ponad 1 miliona 900 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów. Zgodnie z dokumentacją auta skontrolowanego na D1, w przestrzeni ładunkowej miały znajdować się bakalie.

fot.mat.prasowe

W przestrzeni ładunkowej samochodu znajdowało się 9 zafoliowanych palet. Kierowca wyjaśnił, że nie wie co przewozi. Na paletach znajdowało się 540 nieoznaczonych kartonów, a w nich papierosy luzem. Ponad 1,9 mln szt. papierosów z oznaczeniem znanego producenta wyrobów tytoniowych.

Gdyby nielegalne papierosy trafiły do obrotu, Skarb Państwa straciłby blisko 2,3 mln zł tytułem należnych podatków. Kierowca pojazdu został zatrzymany i usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego. Mężczyzna był już wcześniej notowany, grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat. W przypadku nadzwyczajnego obostrzenia, sąd może zdecydować o wyższej karze.

– mówi Grażyna Kmiecik z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach. Sprawa jest rozwojowa, postępowanie pozwoli ustalić rozmiar i organizatorów nielegalnego procederu.

fot.mat.prasowe

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj