Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Miały być na kwarantannie, ale postanowiły lecieć w świat

Facebook Twitter

Miały być na kwarantannie domowej, postanowiły jednak spróbować obejść kontrole i lecieć w świat. To pięć pasażerek, które w miniony weekend stawiły się do odprawy granicznej w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach. Wśród nich 2 obywatelki Polski, 2 obywatelki Ukrainy oraz nieletnia obywatelka Wielkiej Brytanii.

fot. SG Racibórz

W trakcie kontroli granicznej okazało się, że na wszystkie osoby sanepid nałożył 10-dniową kwarantannę. Dwie obywatelki Ukrainy oraz jedna Polka zostały ukarane mandatem w wysokości od 100 zł do 300 złotych. Jedna z Polek odmówiła przyjęcia mandatu, dlatego jej sprawą zajmie się sąd. Matka opiekunka dostała mandat w wysokości w wysokości 100 złotych.

Kapitan samolotu nie zezwolił na zabranie podróżnych na pokład samolotu. Ponadto funkcjonariusze poinformowali o zaistniałych przypadkach naruszenia zasad kwarantanny Państwową Inspekcję Sanitarną oraz odpowiednie jednostki policji.

W związku z sezonem wakacyjnym, straż graniczna apeluje, aby osoby planujące podróż zagraniczną upewniły się, czy nie został nałożony na nie obowiązek odbycia izolacji domowej lub kwarantanny. Osoby objęte izolacją lub kwarantanną mają obowiązek przebywania pod wskazanym adresem.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj