Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Miara się przebrała Piotrze Kuczera…”-mail z pogróżkami do prezydenta Rybnika

Facebook Twitter

"Miara się przebrała Piotrze Kuczera..." Mail z pogróżkami trafił do skrzynki prezydenta Rybnika. "Zniszczę cię za to, co zrobiłeś swoim mieszkańcom" - pisze anonimowy nadawca. Sprawa już trafiła do śledczych

Rozmawialiśmy z Bartoszem Polakiem z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Bartosz Polak: Do Komendy Miejskiej Policji w Rybniku wpłynęła informacja o przesłaniu wiadomości elektronicznej z groźbami na skrzynkę mailową prezydenta Rybnika. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Rybniku niezwłocznie dokonali zabezpieczenia danych z serwerów pocztowych urzędu miasta. Na ten moment trwają czynności sprawdzające i nie możemy udzielić więcej informacji w tej sprawie z uwagi na dobro prowadzonego postępowania. Natomiast należy pamiętać, że grożenie innej osobie nawet za pośrednictwem sieci internet, może spełniać znamiona przestępstwa w tym przypadku zagrożonego karą do trzech lat pozbawienia wolności. Nikt w internecie umieszczający post, wpis lub komentarz nie może czuć się bezkarnie i anonimowo.

Piotr Kuczera: Nie jest przyjemnie odbierać takie wiadomości

– przyznaje w rozmowie z Radiem 90 prezydent Rybnika, Piotr Kuczera.

Piotr Kuczera: Obserwujemy nasilenie tego typu zachowań. Ja myślę, że jakieś napięcie społeczne gdzieś tam funkcjonuje. Na pewno w życiu publicznym powinniśmy dążyć do tego, by czasem się krytykować, spierać, walczyć na argumenty, ale de facto groźby karalne są taką rzeczą, którą trzeba pokazywać i takie zachowania piętnować. Nie traktuje tego jakoś bardzo osobiście, raczej traktuje to jako element – niestety- brzydkiego sporu publicznego, który dziś się toczy pod dywanem. Mam nadzieję, że życie społeczne będzie się opierało raczej na innych wartościach, na innym sposobie komunikowania, niż właśnie takie maile.

Czy takie maile, w których pojawiają się groźby, podcinają skrzydła?

Piotr Kuczera: Chciałem podziękować tym wszystkim, którzy bardzo dużo ciepłych słów mi przysłali po publikacji mojego posta- to dodaje skrzydeł, ale też człowiek, otrzymując takiego maila, zadaje sobie pytanie o sens naszej pracy o ryzyka z nią związane. Myślę, że to jednorazowa sytuacja jakoś nieparaliżująca mnie i nie oglądam się cały czas za siebie, aczkolwiek na pewno czytając takie maile, człowiek ma różne myśli szczególnie w kontekście tego, co się zdarzyło w Gdańsku całkiem niedawno. Wtedy też się wydawało to wszystko niemożliwe, a jednak prezydent Adamowicz po prostu został zamordowany.

Przypomnijmy, że w styczniu 2019 roku maila z pogróżkami odebrał prezydent Wodzisławia Śląskiego, Mieczysław Kieca. Zajęła się tym policja i prokuratura. Po nieco ponad rocznym postępowaniu sprawę umorzono z uwagi na brak wykrycia sprawcy. Cała treść maila poniżej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj