Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Miasto może być dumne z takich przedsiębiorców”. Jastrzębie-Zdrój pomaga Karwinie

Facebook Twitter

Na sąsiadów zawsze można liczyć. Tym razem na wysokości zadania stanęli przedsiębiorcy z Jastrzębia-Zdroju, którzy zadeklarowali pomoc mieszkańcom czeskiej Karwiny. Tamtejszy urząd miasta wystąpił z prośbą o pomoc w zorganizowaniu dostaw żywności.

Pandemia spowodowała zamknięcie, w jednej z dzielnic czeskiego miasta, sklepu spożywczego oraz drogerii. Potrzebny jest mobilny punkt, w którym mieszkańcy mogliby kupić artykuły spożywcze i chemiczne.

Na odpowiedź naszych przedsiębiorców nie trzeba było długo czekać

– mówi naczelnik Wydziału Informacji, Promocji i Współpracy Zagranicznej jastrzębskiego magistratu:

Izabela Grela: My wystosowaliśmy taki apel do jastrzębskich przedsiębiorców, którzy błyskawicznie zareagowali. W przeciągu 24 godzin zgłosiło się 6 firm, które chciały współpracować z Karwiną. Nasza rola ograniczała się do tego, że przekazywaliśmy ten kontakt Karwinie. Teraz rada miasta Karwina będzie podejmowała decyzję, z którą firmą podejmie współpracę.

To jak zareagowali nasi przedsiębiorcy jest bardzo budujące

– dodaje:

Izabela Grela: Miasto Jastrzębie może być dumne z takich przedsiębiorców, którzy są w stanie bardzo szybko się zorganizować i pomóc Czechom. Dla nas wartością dodaną tej sytuacji jest fakt, że współpraca z miastem partnerskim nie ogranicza się tylko do papierologii, pozyskiwania funduszy, co jest ważne, ale w sytuacji kiedy jest realna potrzeba mieszkańców na granicy to jest odzew, jest reakcja i to jest fajne.

Jastrzębie-Zdrój i Karwina są miastami partnerskimi od 26 lat. Współpraca przez lata zaowocowała między innymi stworzeniem wspólnego systemu bezpieczeństwa czy ostatnio wybudowaniem polsko-czeskiego Żelaznego Szlaku Rowerowego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj