Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Miasto Racibórz już sprzedaje węgiel. Cena? Nie ta obiecywana przez rząd

Facebook Twitter

Racibórz jako jedno z niewielu miast z regionu, zdecydowało się na sprzedaż węgla. Na razie cena jest daleka od tej, jaką zapowiedział rząd. Dziś trzeba tam za tonę zapłacić 2 950 złotych, podczas gdy miała ona kosztować nie więcej niż 2 tysiące.

Czekamy na wejście w życie przepisów, wtedy będziemy mogli obniżyć cenę

– mówi Radiu 90 prezydent Raciborza Dariusz Polowy.

Dariusz Polowy: Jest zorganizowana już możliwość zakupu węgla. Na razie nie jest to węgiel w cenie takiej, jaką otrzymamy po działaniach ustawodawczych, które dzisiaj dzieją się w sejmie. Z tego, co kojarzę, mówimy o cenie 2950 i z tego, co wiem, jest to jedna z niższych cen w regionie.

Radio 90: Mimo tej ceny jest zainteresowanie?

Dariusz Polowy: Trudno mi teraz odpowiedzieć. My to przygotowaliśmy. Jesteśmy gotowi, jeżeli ktokolwiek uważa, że warto, natomiast według mnie świadomość tego, że za chwilę będą regulacje związane z cenami regulowanymi, nie namawiałbym do robienia zbyt dużych zapasów. My dla tych wszystkich, którzy z jakiegoś powodu nie są w stanie sobie poradzić z różnego rodzaju trudnościami np. internetowymi, to my właśnie dla nich to robimy, bo mam świadomość, że na terenie gminy na pewno tacy ludzie są.

Sprzedażą węgla w Raciborzu zajmuje się Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółdzielnia Usług Rolniczych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj