Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Miasto Rybnik postawiło słupki na chodniku. Problemy mają klienci i dostawcy [FOTO]

Facebook Twitter

Zamiast pomagać przedsiębiorcom władze przeszkadzają - mówią zbulwersowani właściciele sklepów w rybnickiej dzielnicy Paruszowiec Piaski. W czwartek (09.03.) na chodniku przy ulicy Wolnej wzdłuż sklepików postawiono słupki.

Problem z zaparkowaniem mają klienci oraz dostawcy:

Radio 90: Zaskoczyły was te słupki?

Bardzo nas zaskoczyły, bo to dla nas jest duży problem. Sklep nie ma parkingu. Zostaliśmy bez parkingu, bez żadnej wiedzy, bez żadnych informacji wcześniejszych. To też nas bardzo zdziwiło.

Niech udostępnią parking po drugiej stronie dla ludzi, którzy przyjeżdżają. Bo jeżeli płacimy podatki, to niestety powinno być udostępnione dla nas dojazd jak klienci, tak samo dostawcy. Oni nie mają gdzie stanąć, staną na ulicy, to przyjedzie policja i wypisze mandaty i jestem na nie. Klienci też się skarżą i tu dzisiaj naprawdę dużo osób zrezygnuje i pojedzie gdzieś indziej. My mamy niestety taki wizerunek na przyszłość, że możemy interesy zamykać. Mieli pomagać małym działalnościom, a to jest takie podcinanie skrzydeł małymi krokami. No niestety.

Dlaczego miasto zdecydowało się na postawienie tam słupków?

Jak tłumaczy Agnieszka Skupień rzecznik Urzędu Miasta w Rybniku, to pomysł Rady Dzielnicy Paruszowiec Piaski, która chciała poprawić bezpieczeństwo dzieci chodzących tą drogą do szkoły:

Agnieszka Skupień: Dzieci mają duży kłopot. Muszą przechodzić między samochodami, które parkują na całej szerokości chodnika w tym miejscu. Rzeczywiście pracownicy Wydziału Dróg pojechali na miejsce, sprawdzili, jak sprawa wygląda i uznali racje rady dzielnicy, która zwracała uwagę na bezpieczeństwo dzieci idących do szkoły, ponieważ chodnik był zastawione samochodami. Stąd zostały ustawione tam słupki rozgraniczające pas ruchu drogowego od chodnika po to, by dzieci bezpiecznie mogły podążać do szkoły. Jeżeli chodzi o dostawy w okolicznych sklepach, które znajdują się przy tej ulicy, jest taka możliwość mimo rozgraniczenia stojących słupków, by dowieźć dostawy do tych sklepów.

Czy te tłumaczenia satysfakcjonują klientów, dostawców i właścicieli sklepów? Czas pokaże. Sprawą zajmował się Arkadiusz Żabka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024