Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Miasto Rybnik przeciwko firmie Pocztex, o co chodzi?

Facebook Twitter

Przesyłka zamiast 24 godziny, docierała do adresata przez cztery dni. W efekcie seniorzy z Rybnika mogą nie otrzymać blisko 2 milionów złotych. To historia, która może sporo kosztować, bo opóźnienie w dostarczeniu przesyłki na czas zaowocowało odrzuceniem wniosku rybnickich urzędników.

W październiku Miasto Rybnik starało się wraz z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju pozyskać środki w ramach programu „Inteligentne rozwiązania w polityce senioralnej w Rybniku”:

Wysłaliśmy zgłoszenie do tego projektu na 3 dni przed upływającym terminem, tymczasem okazuje się, że Pocztex, z którego usług korzystaliśmy, miał dostarczyć przesyłkę w ciągu 24 godzin, ale tak się nie stało. Z tego, co zdążyliśmy się zorientować, ta przesyłka przez kilka dni była w Warszawie, ale nie dotarła na miejsce. Od Ministerstwa dowiedzieliśmy się, że nasze projekty nie zostały zakwalifikowane ze względu na niedotrzymanie terminu zgłoszenia.

W podobnej sytuacji znalazło się kilka innych miast, które też skorzystały z usług Pocztexu. Samorządy zamierzają napisać odwołanie do Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju – dodaje Agnieszka Skupień rzecznik Urzędu Miasta w Rybniku:

Piszemy podobne pisma, w podobnym duchu, jednak chcemy przystąpić do konkursu, ponieważ wnioski nie dotarły na czas nie z naszej winy. Jednocześnie zastanawiamy się nad pozwem zbiorowym przeciwko Pocztexowi.

Dlaczego poczta nie dostarczyła na czas przesyłki? Tego póki co nie wiemy, bo jak pisze do nas biuro prasowe Poczty Polskiej w Warszawie, do tej pory nie odnotowano zgłoszenia reklamacyjnego z Urzędu Miasta w Rybniku. W ciągu najbliższych dni będziemy taką reklamację zgłaszać, najważniejsze było dla nas złożyć odwołanie od decyzji ministerstwa – dodaje Agnieszka Skupień rzecznik rybnickiego magistratu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lutego 2020