Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Miasto Ustroń zostało wyróżnione przez Polski Związek Piłki Nożnej. Za co?

Facebook Twitter

Wczoraj (25.10.) w Kielcach odbyła się konferencja Bezpieczny Stadion. To jak co roku okazja do tego, by podsumować miniony sezon. Podczas gali fair play nagrody otrzymały kluby, miasta, komendy policji, czy osoby związane z zabezpieczeniem spotkań.

Po raz pierwszy wręczono także wyróżnienia w nowej kategorii „za skuteczną działalność na rzecz rozwoju infrastruktury stadionowej”. Każde z województw wytypowało jedno miasto, w naszym nagroda trafiła do Ustronia. Mówi Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu magistratu w Ustroniu, Katarzyna Czyż-Kaźmierczak:

Został otwarty nowy obiekt w Ustroniu, którego budowa trwała kilka lat, ale skutecznie. Mamy boisko pełnowymiarowe z nawierzchnią trawiastą naturalną oraz dwa boiska z nawierzchnią sztuczną. Pełny kompleks z zapleczem socjalnym szatniowym z trybuną, który służy zarówno naszemu klubowi KS Kuźnia Ustroniaki i mieszkańcom naszego miasta i przyjezdnym, bo już coraz więcej klubów przyjeżdża do Ustronia trenować.

A w tym tygodniu na obiekcie w Ustroniu odbył się także mecz międzypaństwowy reprezentacji Polski do lat 16, która podejmowała swoich rówieśników z Austrii – dodaje Katarzyna Czyż-Kaźmierczak. Jak mówi, teraz przed miastem kolejne wyzwanie dotyczące nowego obiektu:

Trzeba na odpowiednim poziomie zarządzać tym obiektem, także kolejne cele i wyzwania przed nami. Plany są takie, żeby jak najbardziej służył zarówno mieszkańcom i szkolił nowych piłkarzy, ale nie tylko, bo piłkarki również trenują w ustrońskim klubie. Mamy takie plany, żeby to była baza treningowa przede wszystkim, dla różnych klubów z Polski i spoza granic, żeby meczy na wyższym poziomie w Ustroniu było coraz więcej.

Nagroda, jaką otrzymaliśmy, to dla nas ogromne wyróżnienie – dodaje Katarzyna Czyż-Kaźmierczak:

Jest to takie zwieńczenie pracy, tej u podstaw. Natomiast faktycznie, tego typu wyróżnienia motywują do dalszych działań. Bardzo dziękujemy za docenienie, za wyróżnienie i za zaufanie. Pewnie takich jak my jest dużo, tym bardziej cieszymy się, że takie wyróżnienie trafiło właśnie do nas. Doceniamy również pracę innych miejscowości i trzymamy kciuki, żeby również takie wyróżnienia do nich trafiły.

Podczas gali „Fair Play” wyróżnienia odebrali także: Kierownik do spraw bezpieczeństwa na meczach piłkarzy ROW-u Rybnik – Tomasz Polit i spiker ROW-u, nasz redakcyjny kolega – Robert Krzyżaniak.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2020