Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Miasto wyda więcej niż planowano na budowę Rodzinnego Parku Rozrywki

Facebook Twitter

Rodzinny Park Rozrywki w Wodzisławiu będzie kosztował więcej niż zakładano. Miasto wyda na inwestycję kolejne środki. Chodzi o to, by prace zostały zakończone z końcem czerwca, jeżeli tak się nie stanie Wodzisław może stracić unijną dotację w wysokości 10 milionów złotych wraz z odsetkami.

Dlatego na jednej z ostatnich sesji radni podjęli decyzję o zwiększeniu o blisko dwa miliony złotych, środków na dokończenie Rodzinnego Parku Rozrywki. Mówi zastępca prezydenta Wodzisławia, Dariusz Szymczak

Dlaczego pieniędzy na inwestycję trzeba dołożyć? Problem to niedoszacowanie przez pierwszego wykonawcę – uważa prezydent Szymczak

Miasto nie szuka już jednego wykonawcy, który dokończy budowę parku. Prace, które zostały do wykonania, podzielono na konkretne zadania takie jak na przykład: wybudowanie ogródków jordanowskich, powstanie bazy kontenerowej czy ścieżek i ciągów komunikacyjnych. Ogłoszono sześć przetargów na realizacje poszczególnych atrakcji. Część z nich już rozstrzygnięto. By znaleźć na to pieniądze miasto musiało zrezygnować z zaplanowanych wcześniej inwestycji. Z jakich?

Dodajmy, że Rodzinny Park Rozrywki w Wodzisławiu jest już gotowy w około 70 procentach. Jednak czasu na dokończenie prac jest niewiele, to zaledwie nieco ponad dwa miesiące. Czy wykonawcy zdążą?

Dodajmy, że obecnie szacowane koszty powstania Rodzinnego Parku Rozrywki to nieco ponad 20 milionów złotych. Niewykluczone jednak, że miasto uzyska zwiększenie dotacji z Urzędu Marszałkowskiego, czyli finalnie nie dołoży do inwestycji aż tak dużo, ale decyzje w tej sprawie mogą zapaść w drugiej połowie roku. Raz jeszcze przypomnijmy do 30 czerwca powinny zakończyć się tam prace i powinien nastąpić odbiór całego obiektu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2021