Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Michał Woś, pochodzący z naszego regionu minister środowiska, zarażony koronawirusem

Facebook Twitter

 Taką informację podał na Twitterze: "Po stwierdzeniu wczoraj koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miałem kontakt, poddałem się kwarantannie i wykonałem badanie. Test dał wynik pozytywny."

twitter.com/MWosPL

Woś informuje, że czuje się dobrze.

Przypomnijmy: w Polsce do poniedziałku (16.03.) odnotowano 156 przypadków zakażenia koronawirusem. W województwie śląskim to 18 osób.

Jak informowała w Radiu 90 Alina Kucharzewska, rzeczniczka Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach tego popołudnia doszły dwie osoby.

W izolacji domowej przebywa młoda kobieta, która powróciła z Moskwy. Po kilku dniach, które spędzała w kwarantannie domowej, zaczęły występować objawy zakażenia, więc zgłosiła się do szpitala na oddział zakaźny w Tychach. Lekarz zdecydował, iż stan kobiety pozwala na to, aby pozostała w domu i tam się leczyła. W stanie stabilnym jest młody mężczyzna, który hospitalizowany jest na oddziale zakaźnym w szpitalu w Zawierciu. Inspektorzy sanitarni wstępnie ustalili, iż źródło zakażenia może pochodzić z Niemiec i objęli kwarantanną wszystkie osoby z otoczenia mężczyzny, dwie z nich już trafiły z objawami do szpitala i czekają na wyniki pobranych próbek.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 marca 2021