Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mickiewicza w Cieszynie będzie przebudowana. Jest umowa na prace

Facebook Twitter

Ulica Mickiewicza w Cieszynie będzie przebudowana. Właśnie miasto podpisało umowę na wykonanie modernizacji. Remont jest konieczny dla zapewnienia alternatywnego przejazdu w związku z wyłączeniem z ruchu sąsiedniej ulicy Błogockiej, spowodowanym osunięciem się podłoża gruntowego.

Mickiewicza w Cieszynie będzie przebudowana. Jest umowa na prace
fot.pixabay.com

Mickiewicza w Cieszynie będzie przebudowana

To trasa łącząca południowo-wschodnich dzielnice miasta z Puńcowem i Dzięgielowem oraz dalej w kierunku przejścia granicznego w Lesznej Górnej. Droga stanowi również dojazd z centrum miasta do terenów rekreacyjnych.

Kolejna rzecz to zbyt wąska jezdnia na części ulicy Mickiewicza, nie ma tam możliwości wymijania się pojazdów, nie mogą też tamtędy przejeżdżać cięższe pojazdy. Projekt przewiduje wykonanie robót na ulicy Mickiewicza na odcinku długości blisko 800 metrów.

– informują urzędnicy z Cieszyna. Prace mają kosztować blisko 6 mln złotych, termin ich zakończenia to luty przyszłego roku.

Mickiewicza w Cieszynie będzie przebudowana. Jest umowa na prace

Podpisania umowy na przebudowę ul. Mickiewicza, fot. Miejski Zarząd Dróg/ cieszyn.eu

Mickiewicza w Cieszynie będzie przebudowana. Jest umowa na prace na odcinku od Al. J. Łyska do budynku mieszkalnego Mickiewicza 8.

Mickiewicza w Cieszynie będzie przebudowana. Zakres prac

– przebudowę drogi na długości 763,5 m z obecnej szer. ok. 3,5 m do szer.6 m;
– nową konstrukcję podbudowy i nawierzchni;
– ścieżkę rowerową szer.2m o dł. 586 m;
– chodniki szer. 2 m i 1,2 m o dł. 179 m;
– budowę kan. deszczowej – 721 m;
– budowę muru oporowego – 35 m;
– przebudowę oświetlenia ulicznego – linia kablowa 687 m, 15 słupów z lampami;
– przebudowę wodociągu wraz z przyłączami;
– przebudowę kolidującej sieci kan. sanitarnej i teletechnicznej.

Wykonanie przebudowy ulicy Mickiewicza wynika z potrzeby zapewnienia alternatywnego ciągu komunikacyjnego w tym obszarze po wyłączeniu z użytkowania odcinka sąsiedniej drogi powiatowej ul. Błogockiej, spowodowanym osunięciem się podłoża gruntowego. Obecnie dojazd z południowo-wschodnich dzielnic miasta w kierunku sąsiednich gmin Puńców i Dzięgielów oraz dalej w kierunku przejścia granicznego z Republiką Czeską w Lesznej Górnej odbywa się znacznym objazdem. Droga stanowi również dojazd z centrum miasta do terenów rekreacyjnych zlokalizowanych przy Al. J. Łyska. Ponadto istniejąca szerokość jezdni ulicy Mickiewicza wynosząca ok. 3,5 m na odcinku od ul. Kasztanowej do Al. Łyska nie zapewnia możliwości wymijania się pojazdów, a stan podbudowy uniemożliwia poruszanie się pojazdów o DMC ponad 8 t.

Całkowita wartość robót: 5.976.665,94 zł. Przedsięwzięcie realizowane będzie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych ( dofinansowanie 5.000.000 zł). Wykonawca zrealizuje przedmiot umowy do dnia 21 lutego 2024r.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj