Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Międzynarodowe Mistrzostwa Republiki Czeskiej w motocrossie tuż przy granicy z Polską!

Facebook Twitter

Czwarta runda prestiżowych Mistrzostw Czech w motocrossie zawita jak co roku do Petrovic k. Karviny. Ta popularna i widowiskowa, pełna akcji i ryczących motorów impreza cieszy się dużą popularnością wśród czeskich, ale i polskich kibiców, którzy mając blisko z południa kraju chętnie przybywają, aby zobaczyć najlepszych zawodników w tej części Europy na torze wyścigowym.

Zapowiada się wyjątkowa i historyczna niemal liczna frekwencja polskich zawodników, którzy potwierdzili start w tym najważniejszym czeskim cyklu.

Wystartują więc najlepsi liderzy z południa kraju – m.in. nasz lokalny mistrz – Gabriel Chętnicki czy Tomek Wysocki z Chorzowa. Ale będą też i dobrze znani miłośnikom sportów motocyklowych zawodnicy z naszego regionu – Karol Sado z Żor, Robert Pukowiec ze Stanowic i Michał oraz Janusz Śpiewokowie z Żor.

Będzie też rodzynek – nasza jedynaczka w mistrzostwach Czech kobiet – Ewa Stabla z Wodzisławia.

Przyjazd zapowiedziała też silna ekipa z Lublina. Ale na torze będzie się ścigać przede wszystkim cała czeska czołówka, a zatem klasy MX2, MX1 i najszybsi zawodnicy wśród weteranów oraz odbędą się osobne wyścigi kobiet – co samo w sobie jest nie lada atrakcją!

Tradycyjnie przyjadą też najlepsi Węgrzy, kilku Austriaków oraz paru szybkich Francuzów startujących w czeskim teamie.

Start w niedzielę (2.08.) od godziny 11:00 na torze motocrossowym w Petrovicach. Ponad pół dnia wyścigowych atrakcji zapewnione!
Dla dzieci przygotowane będą stoiska i dmuchany zamek, a więc rodziny są również mile widziane!
Wstęp – 150 koron.
Lokalizacja toru:
Gogle map: TUTAJ
Dojazd – od Jastrzębia przez przejście w Marklowicach Górnych lub od strony Wodzisławia – przez Gołkowice i Skrbeńsko.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj