Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Fundacji Elektrowni Rybnik

Facebook Twitter

W piątek (15.03.) w Fundacji Elektrowni Rybnik rozpocznie się 10. Międzynarodowy Festiwal Fotografii. Podczas trzech festiwalowych dni będzie można spotkać się osobiście z artystami największego formatu, wziąć udział w warsztatach czy wystawić prace w galerii otwartej.

Na tegorocznej imprezie zobaczymy przedstawicieli różnych gatunków fotografii. Wiktor Franko to artysta wykonujący niesamowitą fotografię z pod znaku fashion. Fotografię inscenizowaną będą reprezentowali: Grzegorz Przyborek, Anna Orłowska, Jarosław Zadora oraz Dariusz Klimczak i duet Jakub Grzywak – Marek Kubielas. Nie zabraknie również fotoreportażu na najwyższym, światowym poziomie – naszym gościem będzie Tomasz Lazar, zdobywca wielu nagród za swoje reportaże, w tym również II. miejsca na World Press Photo 2012. W programie jest także spotkanie z utytułowanymi fotografami „komercyjnymi”, którzy realizują projekty autorskie – Jacek Poremba, któremu najbliższy jest portret oraz Paweł Mizieliński, specjalizujący się w fotografii still life, opowiedzą rybnickiej publiczności o swojej pracy. Fotografię krajobrazową będą pokazywali Michał Cała oraz Piotr Malczewski. Ciekawym projektem jest cykl zdjęć „Zaginieni” Karoliny Jonderko, o którym w ostatnim czasie było bardzo głośno w krajowych mediach, a o którym opowie osobiście w trakcie swojej prezentacji. Z kolei Daniel Raczyński pokaże wystawę czarno-białych portretów, na których będziemy mogli zobaczyć największe postaci polskiego oraz światowego kina.

Jak co roku, również i w tej edycji, będą prezentowały się na wystawach grupowych kluby i stowarzyszenia fotograficzne z naszego regionu. Ponadto, jak co roku, zachęcamy wszystkich fotografujących do wystawiania swoich prac w ramach Galerii Otwartej, która będzie czynna już od 14 marca. Dla tych, którzy lubią się doszkalać w sobotę 16 marca zorganizowane zostaną darmowe warsztaty obejmujące zagadnienia fotografii portretowej.

Po szczegółowe informacje oraz pełny program Festiwalu zapraszamy na stronę www.festiwal.rybnik.pl

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 maja 2020