Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach imienia Wojciecha Korfantego

Facebook Twitter

Udział w czwartkowych (24.06.) uroczystościach nadania imienia lotnisku na Śląsku zapowiedział prezydent Andrzej Duda. Głowa państwa będzie także w Koszęcinie na koncercie z okazji 100-lecia Powstań Śląskich.

Fot. Piotr Adamczyk PR KTW / facebook.com/KatowiceAirport

Pomysł, aby lotnisko w Pyrzowicach nosiło imię przywódcy III Powstania Śląskiego pojawił się już w 2008 roku, razem z innymi propozycjami, miało nosić imię Karola Goduli, słynnego śląskiego przedsiębiorcy czy śpiewaka z Sosnowca, Jana Kiepury. Wówczas nie udało się dojść do porozumienia, temat wrócił w ubiegłym roku, sejmik województwa śląskiego zaakceptował pomysł.

W czwartek (24.06.) o 13.00 zapowiedziano w Pyrzowicach oficjalne uroczystości nadania Międzynarodowemu Portowi Lotniczemu Katowice w Pyrzowicach imienia Wojciecha Korfantego, z udziałem głowy państwa. Przy ulicy Wolności 90 odsłonięta zostanie tablica pamiątkowa. Po uroczystościach w Pyrzowicach prezydent Duda pojedzie do Koszęcina na koncert z okazji 100-lecia Powstań Śląskich, w swojej siedzibie zaśpiewa i zatańczy Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Katowice Airport należy do grona największych lotnisk regionalnych w Polsce. W 2019 roku z jego siatki połączeń skorzystało rekordowe 4,84 mln pasażerów, w tym ponad 2 miliony w ruchu czarterowym. Prognoza na 2020 rok zakładała jeszcze więcej podróżnych, ale ostatecznie, ze względu na pandemię koronawirusa, w minionym roku zanotowano w Pyrzowicach 1,44 mln pasażerów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj