Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Miejsce Przyjazne Seniorom”. W Cieszynie wybrali

Facebook Twitter

Certyfikaty „Miejsce Przyjazne Seniorom” na rok 2023 zostały wręczone. W tej edycji postanowiono przyznać certyfikaty w dwóch kategoriach konkursowych, ale podkreślano także, że miejsca są dostępne dla wszystkicyh grup wiekowych.

fot.pixabay.com

Certyfikat w kategorii „Podmiotów tworzących i kreujących miejsca odpowiadające potrzebom i przyjazne osobom starszym” przyznano Osiedlowemu Centrum Kultury i Rekreacji przy Spółdzielni Mieszkaniowej Cieszynianka (ul. Kossak Szatkowskiej 6).

Certyfikat w kategorii „Podmiotów oferujących produkty, usługi i zniżki specjalnie dedykowane osobom starszym” otrzymali: Salon optyczny GOLDOPTYK Krzysztof Wandzel (ul. Głęboka 49), Moda Damska Moda Męska – sklep odzieżowy (ul. Bobrecka 14), Usługi Szewskie Andrzej Olszówka (ul. Mennicza 5).

Co zdecydowało, że wskazane miejsca uznane zostały za przyjazne osobom starszym?

W przypadku Salonu optycznego GOLDOPTYK wskazywano na obsługę, infrastrukturę, wyposażenie a także odpowiednią ofertę skierowaną do osób w wieku starszym, realizowaną poprzez zniżki i rabaty. Warto przypomnieć, że Salon optyczny jest laureatem poprzedniej edycji konkursu.

Moda Damska Moda Męska to zdaniem oceniających miejsce, które trafia z ofertą do osób starszych, ale również wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom, starając się zaspokajać potrzeby poprzez indywidualizację zamówień, informowanie o dostawach, wizualizację towaru na facebooku. Ważnym aspektem jest ciepłe słowo, brak barier, bliskość komunikacji miejskiej.

Usługi szewskie – tu z kolei oceniono usługi, jako atrakcyjne cenowo, ale również fachowo wykonane. Sam zakład zdaniem oceniających – spełnia również wymogi dostępności i cechuje go miła obsługa.

Czym kierowano się przyznając certyfikat Osiedlowemu Centrum Kultury i Rekreacji? Przede wszystkim zwrócono uwagę na organizowane tu cykliczne spotkania dla seniorów i warsztaty, zwrócono również uwagę na położenie budynku i jego usytuowanie, w tym znajdującą się obok budynku tzw. strefę seniora z boiskiem do gry w petanque, stolikami do gry w szachy, warcaby, leżakami i ławkami…

fot.cieszyn.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023