Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Miejski Konkurs Recytatorski na scenie Młodzieżowego Domu Kultury

Facebook Twitter

Młodzi recytatorzy z rybnickich szkół podstawowych mieli możliwość w tym roku, pomimo pandemii, zmierzyć się na scenie Młodzieżowego Domu Kultury w Miejskim Konkursie Recytatorskim. Przesłuchania odbyły się w trzech grupach wiekowych.

fot.mat.prasowe/MDK Rybnik

Najmłodsi uczniowie z klas I-III zostali ocenieni przez Zofię Paszendę, Aleksandrę Kotas i Marka Żyłę. Do etapu Regionalnego w Katowicach zostali zakwalifikowani Aleksander Kulak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 12 i Liwia Rozmus z Zespołu Szkół Urszulańskich.

fot.mat.prasowe/MDK Rybnik

Natomiast uczniów klas IV-VI oceniali Bożena Paczuska, Karina Abrahamczyk-Zator i Tadeusz Kolorz. Do następnego etapu wyłonili dwie laureatki: Maję Zarębską ze Szkoły Podstawowej nr 15 i Darię Antosz z Zespołu Szkół Urszulańskich.

fot.mat.prasowe/MDK Rybnik

Najstarszą grupę, klasy VII i VIII, wysłuchała komisja w składzie: Jadwiga Demczuk-Bronowska, Dorota Krawczyk i Mateusz Banaszkiewicz zakwalifikowała do etapu regionalnego Liliannę Matuszek ze Szkoły Podstawowej nr 20 i Liwię Wysłucha z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 12 w Rybniku.

fot.mat.prasowe/MDK Rybnik

Regionalny Konkurs Recytatorski „Mały OKR 2021” organizowany przez Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego, ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną, będzie przeprowadzony online.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2022