Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Miejski żłobek „Serduszko” w Radlinie już prawie gotowy! Ruszyła rekrutacja [FOTO]

Facebook Twitter

Miejski żłobek "Serduszko" w Radlinie już prawie gotowy. Od dziś (6.07.) rusza rekrutacja maluchów, które od września będą mogły rozpocząć zajęcia w nowej placówce przy ulicy Makuszyńskiego.

mat. prasowe UM Radlin

Mówi Zbigniew Podleśny, zastępca burmistrza Radlina:

Zbigniew Podleśny: Żłobek na 41 miejsc, zatrudnienie 6 opiekunów, 2 osoby do sprzątania, konserwator, sekretarka, położna. Powinno nam się wszystko tak zgrać, żeby na początku września dzieci już trafiły do tego żłobka. Będzie to pierwszy publiczny żłobek, dofinansowanie 3 miliony. To co się teraz dzieje na placu budowy to elementy na zewnątrz – plac zabaw, wiata na pojazdy z panelami fotowoltaicznymi, powoli, do końca wakacji, będziemy zmierzać do szczęśliwego finału.

mat. prasowe UM Radlin

Czy jest zainteresowanie rodziców zapisaniem dziecka do miejskiego żłobka?

Zbigniew Podleśny: Na razie największe zainteresowanie jest zatrudnieniem w żłobku. Tych osób do obsługi żłobka nie jest dużo, około 10 osób. O możliwość umieszczenia w żłobku też mamy pytają, czasem mamy dzieci już urodzonych, a czasem kobiety przy nadziei, które już planują swój powrót do aktywności zawodowej.

Żłobek będzie sprawował opiekę nad dziećmi w wieku od ukończenia 20. tygodnia życia do ukończenia 3. roku życia. W pierwszej kolejności przyjmowane będą dzieci z Radlina. Nabór wniosków potrwa do 27 lipca.

Zobacz zdjęcia:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024