Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Miejskie Centrum Kultury „Integrator” zaprasza na kino w plenerze

Facebook Twitter

Pokazy kina plenerowego w Parku na Górnym Borze od lat cieszą się wśród widzów zainteresowaniem. Tegoroczna propozycja spędzenia letniego czasu pod chmurką zostanie nieco zmodyfikowana i poszerzona. Organizator, czyli Miejskie Centrum Kultury „Integrator” nie tylko zapewni mieszkańcom ucztę filmową, ale dotrze z pokazami w nowe rejony miasta.

Fot. pixabay.com

Pomysł na zorganizowanie kinowych atrakcji w kilku lokalizacjach narodził się z myślą o mieszkańcach różnych zakątków gminy Skoczów. W efekcie projekcje plenerowo-objazdowe zawitają między innymi do Pierśćca.

Jakie filmy i gdzie będzie można zobaczyć w sezonie letnim 2021 roku?

Inauguracyjny pokaz filmowy odbędzie się 25 czerwca na Wzgórzu Kaplicówka o godz. 22.00. Wieczór będzie okazją do spotkania z obrazem w reżyserii Alistera Griersona pt. „Sanctum”. Amerykański film z 2011 roku przedstawia historię podwodnej ekspedycji 15 nurków, którzy postanawiają eksplorować niebezpieczne jaskinie w Morzu Koralowym u wybrzeży Australii. Silne emocje gwarantowane!

30 lipca ekranem pojawi się na terenie skoczowskiego skateparku – przy ulicy ks. Jana Ewangelisty Mocko, gdzie o 22.00 wyświetlona zostanie wakacyjna komedia romantyczna z 2020 roku pt. „Palm Springs”.

Kolejna odsłona kina plenerowego zaplanowana jest na 6 sierpnia w Pierśćcu. Pokaz odbędzie się na terenie OSP, przy ulicy Sobeckiego 8. Tym razem na dużym ekranie o godz. 22.00 zobaczymy „Dzikie historie” – nominowaną do Oscara w 2015 roku pełną niespodziewanych zwrotów akcji, trzymającą w napięciu komedię w reżyserii Damiána Szifróna.

Sezon filmowy w plenerze zakończy się 3 września pokazem sensacyjnej komedii kryminalnej pt. „Wieczór gier”. Tym razem projekcja odbędzie się w Parku na Górnym Borze o godz. 21.00.

Obecnie organizatorzy nie są w stanie przewidzieć, jakiego rodzaju przepisy na temat organizacji kina plenerowego zostaną wprowadzone w okresie letnim, dlatego też nie planują dodatkowych atrakcji, które poprzednimi laty towarzyszyły kinu plenerowemu. Jednocześnie informują o realizacji wszystkich odsłon wydarzenia w wymaganym rygorze sanitarnym.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj