Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

MTS Żory lepsze od Zgody Ruda Śląska

Facebook Twitter

Piłkarki ręczne MTS-u Żory zwycięskie. Zespół pokonał w minioną sobotę (06.02.) we własnej hali ostatnią w tabeli grupy B pierwszej ligi, Zgodę Ruda Śląska 28:18.

Choć na początku mecz żorzanki przegrywały, później narzuciły swoje tempo gry, zaczęły być skuteczne i na przerwę schodziły prowadząc 13:7. W drugiej części meczu zespół kontrolował już spotkanie i powiększał przewagę, która ostatecznie sięgnęła 10 bramek. Jak mecz ocenia środkowa MTS-u, Karolina Kanicka?

Kluczem do dzisiejszej wygranej była przede wszystkim nasza obrona, postawiliśmy dosyć ciężkie warunki, z tego szedł kontratak i zdobywałyśmy bramki. Jak oceniam swój występ? Myślę, że w obronie bardzo dużo pomogłam dzisiaj swojej drużynie, z czego jestem bardzo zadowolona. Myślę, że znalazłyśmy porozumienie, w jakim układzie będziemy funkcjonować w obronie i to będzie procentować w najbliższych meczach.

To było planowe zwycięstwo

– dodaje trener MTS-u Żory, Bartłomiej Duda.

Cieszę się, że trzy punkty są na naszym koncie. Nie zakładaliśmy innego  scenariusza. Od początku bardzo mocno w obronie. Może przez pierwsze 5 minut takiego wejścia w mecz, ale potem było już dobrze, odskoczyliśmy, kontrolowaliśmy wynik. Wszystkie zawodniczki na plus, szkoda niewykorzystanych sytuacji, bo mogłoby być wyżej.

Dodajmy, że w kolejnym spotkaniu za dwa tygodnie żorzanki zagrają na wyjeździe z zespołem Cracovii.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 maja 2021