Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mierzą prędkość i pokazują punkty

Facebook Twitter

Nowy sposób dyscyplinowania kierowców zaproponowało rybnickie starostwo. Na terenie powiatu ustawiono tablice, które mierzą prędkość przejeżdżających samochodów.

Dodatkowo pokazują, ile punktów karnych można dostać w przypadku zbyt szybkiej jazdy i jak wysoki trzeba będzie zapłacić mandat. Tablice pojawiły się w 22 punktach:

Najczęściej są to miejsca tam, gdzie są przejścia dla pieszych, w okolicach szkół, rejon skrzyżowań, centra wsi. Tam, gdzie zależy nam na zachowaniu jak największego bezpieczeństwa, np. Czernica- ul. Zabrzańska, w Dębieńsku- ul. Ornontowicka, Palowice, Gaszowice- ul. Rydułtowska, Piece, Nowa Wieś, Lyski, Szczerbice. To jest mechanizm, który ma poprawić bezpieczeństwo na naszych drogach. Wiadomo, że najlepszą metodą poprawy bezpieczeństwa byłyby zdrowy rozsądek i odpowiedzialność kierowców, ale na to nie mamy wpływu, więc musimy psychologicznie coś wymyślić i faktycznie pokazują się pierwsze komentarze, które podpowiadają, że na niektórych kierowców to działa, że wzbudza jakiś element psychologiczny, że ta noga z gazu jednak schodzi.

-mówi Sonia Fojcik-Hałacz, kierująca referatem funduszy zewnętrznych Starostwa Powiatowego w Rybniku.

Tablice kosztowały 320 tysięcy złotych. Kierowcy i mieszkańcy Jejkowic, gdzie stanęła jedna z nich, chwalą pomysł:

-usłyszała Monika Sokołowska. Starostwo w Rybniku planuje ustawienie kolejnych 20 tablic, ale to już plany na przyszły rok.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lutego 2023