Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Mieszkamy w wyremontowanych budynkach, a już pojawił się grzyb. Mieszkańcy familoków w Czerwionce alarmują

Facebook Twitter

Domy zostały tam poddane termomodernizacji, zlikwidowano stare kopciuchy i doprowadzono centralne ogrzewanie. Jak to zatem możliwe, że mamy w mieszkaniach wilgoć, czy to wina źle przeprowadzonych prac? - pytają mieszkańcy.

Nic takiego nie miało miejsca. To problem, który pojawił się już kilak lat temu w Leszczynach gdzie także przeprowadziliśmy termomodernizację budynków

– odpowiada pełnomocnik burmistrza Czerwionki-Leszczyn, Grzegorz Wolnik.

Grzegorz Wolnik: Jest to wszystko wykonane zgodnie z regułami sztuki budowlanej, zgodnie z projektem. Niestety trzeba przyznać, że mieszkańcy obawiając się o wysokie rachunki i stosunkowo oszczędnie wietrzą, a cała stolarka jest już w tej chwili nowoczesna, bardzo szczelna i jest to efekt takiej, a nie innej eksploatacji. Jeżeli przez ileś godzin się jeszcze gotuje w kuchni, suszy pranie na kaloryferze, to trzeba się nauczyć eksploatacji mieszkania, obserwować go, zobaczyć, zakręcić kaloryfer, odpowiednio przewietrzyć i wtedy będzie ciepło i sucho.

Jak podkreśla Grzegorz Wolnik wspomniana sytuacja dotyczy pojedynczych mieszkań w rożnych lokalizacjach na przykład na ulicach Mickiewicza czy Kombatantów a nie całych budynków:

Grzegorz Wolnik: Co innego by było, gdyby to był jeden familok. Wtedy by nam to dawało znacznie więcej do myślenia, że jest jakiś problem z budynkiem. Natomiast jak to są pojedyncze lokale, to trzeba to obserwować, ale na pewno nie jest to coś, co zagraża zdrowiu czy życiu mieszkańców. Robimy przeglądy na bieżąco. Myślę, że jeżeli byłyby jakieś drastyczne sytuacje, to będziemy to obserwować i zastanawiać się, co można z tym zrobić, ale przede wszystkim jest to kwestia eksploatacji i dobrodziejstwa szczelnej stolarki.

Pełnomocnik burmistrza Czerwionki-Leszczyn, Grzegorz Wolnik

Wiadomo, że na prośbę mieszkańców pojawili się w ich lokalach przedstawiciele sanepidu i konserwatora zabytków.

Wyniki tych kontroli na razie do nas nie dotarły, na razie nie ma też mowy by trzeba było kogoś z mieszkań przesiedlić

– dodaje Grzegorz Wolnik.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj