Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mieszkańcom trzeba pomóc – mówi wójt. Kolejna gmina w regionie chce zająć się sprzedażą węgla

Facebook Twitter

Kolejna gmina przystąpi do sprzedaży węgla mieszkańcom. To Zebrzydowice w powiecie cieszyńskim. Licząca ponad 13 tysięcy gmina, szacuje, że bez węgla na zimę jest około pół tysiąca gospodarstw domowych.

Trzeba im pomóc –

mówi Karol Sitek zastępca wójta gminy Zebrzydowice:

Karol Sitek: Będziemy przystępować do dystrybucji węgla, są już poczynione pierwsze ustalenia, czekamy na pojawienie się ustawy węglowej, tak, żeby można było to sfinalizować, zawrzeć stosowne umowy i zacząć dostarczać mieszkańcom węgiel. Szacujemy, że może być to około pół tysiąca mieszkańców, którzy do tej pory nie dokonali jeszcze zakupów i czekają na węgiel. Powiedzmy, 1500 mieszkańców nie ma na dzień dzisiejszy zabezpieczonych swoich potrzeb grzewczych.

Karol Sitek zastępca wójta Zebrzydowic

Sprzedaż węgla ma się odbywać dzięki istniejącym składom węgla na terenie gminy:

Karol Sitek: Właśnie z tymi przedsiębiorcami prowadzącymi do tej pory dystrybucję węgla podpisać taką umowę. Wyglądałoby w ten sposób, że gmina dokonuje zakupu tego węgla, a te firmy nam całą logistykę i dystrybucję na terenie gminy zapewniają.

Radio 90: Nie miał pan wątpliwości?

Karol Sitek: Oczywiście, wątpliwości się pojawiają. Teraz ostatnia konsultacja z wojewodą miała miejsc w piątek. Te wątpliwości w większości są rozwiewane, ale żaden z samorządowców nie jest w stanie do końca powiedzieć, że wątpliwości zostały rozwiane.

Władze Zebrzydowic liczą, że mieszkańcy będą mogli kupić węgiel na początku listopada.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lutego 2023