Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mieszkańcy alarmują o wycince lasu na granicy Rybnika i Żor. Nadleśnictwo uspokaja

Facebook Twitter

Mieszkańcy alarmują nas o wycince lasu na granicy Rybnika i Żor, chodzi o rejon dzielnic Kłokocin i Rowień. Jak piszą, od jakiegoś czasu jest on systematycznie wycinany, a zwierzęta leśne są zagubione i można je spotkać na drodze.

Dlaczego znikają takie połacie lasu, czy to z powodu planowanej budowy kolei do Centralnego Portu Komunikacyjnego? Sprawdziliśmy. To prace prowadzone przez leśników i nie wiążą się z żadną inwestycją. To normalna gospodarka leśna. Mówi nadleśniczy Nadleśnictwa Rybnik:

Tomasz Olszewski: Jak byśmy nie wycinali lasu to w końcu wszędzie byłyby stare drzewa, które by niestety obumierały i stwarzały zagrożenie. My musimy odnawiać i odradzać las, żeby był trwały i mógł służyć wszystkim. Wszystkie cięcia, które prowadzimy są na podstawie Planu Urządzenia Lasu obowiązującej do 2026 roku i polegają one na tym, że się wycina las i sadzi nowy.

W okresie najbliższych miesięcy żadnych cięć związanych z inwestycjami nie należy się spodziewać, choć w przyszłości takie będą zapewne miały miejsce

– kończy nadleśniczy Olszewski.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024