Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mieszkańcy bloku przy ulicy Chrobrego mogą wrócić do swoich mieszkań

Facebook Twitter

Taką decyzję podjął Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Rybnika Tomasz Karakuła. Przypomnijmy, od niedzieli (27.09.) budynek był wyłączony z użytkowania, po tym jak w jednym z mieszkań wybuchł gaz. Blok musiało opuścić w sumie sześć rodzin.

Mamy protokoły ze wszystkich kontroli okresowych w budynku, w tym instalacji i zgodnie z tymi protokołami, obiekt może być bezpiecznie użytkowany. Mieszkańcy mogą wrócić do swoich lokali mieszkalnych.

– mówi Tomasz Karakuła, szef Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego dla Miasta Rybnika.

Na czas ewakuacji i remontu mieszkańcy otrzymali lokale tymczasowe. Pierwotnie rodziny miały zamieszkać w jednym z hoteli, ostatecznie jednak tymczasowe lokale znalazła dla nich spółdzielnia mieszkaniowa:

W ostatniej chwili spółdzielnia odezwała się do tych lokatorów z ofertą mieszkań, co dla tych lokatorów jest znaczną dogodnością, dlatego, że to są mieszkania tej spółdzielni naprzeciwko bloku, który został zniszczony w wybuchu, więc będą mieli blisko, żeby remontować te mieszkania.

Przed lokatorami teraz remont zniszczonych mieszkań.

Swoją pomoc już zaoferowały firmy prywatne jak i zwykli mieszkańcy.

– dodaje Agnieszka Skupień, rzeczniczka Urzędu Miasta w Rybniku:

Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybniku skontaktował się z zaprzyjaźnionymi firmami, które w różnych kryzysowych sytuacjach oferują pomoc mieszkańcom. Prośba ze strony Ośrodka Pomocy Społecznej  spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem, ludzi chcą pomagać, firmy w Rybniku bardzo chętnie się włączyły w tę pomoc. Wiemy już teraz, że mieszkańcy otrzymają pościel, materiały budowlane czy wykończeniowe.

Pomoc psychologiczną zaoferował także Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Dodajmy, że jeżeli ktokolwiek chce pomóc mieszkańcom poszkodowanym w wyniku wybuchu gazu proszony jest o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rybniku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj