Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mieszkańcy czekają po kilka dni pod kopalniami po węgiel. PGG wprowadziła limity [FOTO]

Facebook Twitter

Ogromne kolejki po węgiel pod kopalniami. Mieszkańcy czekają ekogroszek po kilka dni. W tym tygodniu Polska Grupa Górnicza wprowadziła nowe limity.

Można kupić w zależności od kopalni od 3 do 5 ton węgla. W KWK Chwałowice w Rybniku gdzie był Arkadiusz Żabka, limit wynosi 3 tony:

Cztery dni to jest norma (…) Auto stoi, auto musi stać w kolejce (…) Samochód 20 ton, a załaduję tylko 3 tony.

Wprowadziliśmy limity w związku z ogromnym zainteresowaniem kupnem węgla – tłumaczy decyzję Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Głogowski rzecznik spółki:

Tomasz Głogowski: Ze względu na duże zainteresowanie przed sezonem grzewczym i zwiększoną ilość klientów, wprowadziliśmy limity dobowe na jednego kontrahenta od 3-5 ton w zależności od kopalni. Zależy nam na tym, aby każdy z naszych klientów, aby każde gospodarstwo domowe mogło kupić węgiel, nawet w ilości mniejszej niż pierwotnie nasi klienci zamierzali, a potem w ramach dostępności dokupić kolejną ilość. Nie chcemy sytuacji takiej, aby któryś z klientów nie miał możliwości zakupu.

Dodajmy, że PGG równoległe musi realizować kontrakty dla autoryzowanych sprzedawców węgla na terenie całego kraju. Jak długo potrwa ograniczenie w odbiorze węgla ? Na to pytanie nie ma dziś odpowiedzi. Jedno jest pewne, węgla na rynku brakuje.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj