Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Mieszkańcy regionu zatrzymani za udział w grupie przestępczej

Facebook Twitter

CBŚ z Opola rozbiło gang narkotykowy. W grupie działali także mieszkańcy powiatu raciborskiego. Łącznie zatrzymano dziewięć osób, także mieszkańców Głubczyc i okolic, którzy wprowadzili do obrotu znaczne ilości narkotyków.

Mówi rzecznik komendanta wojewódzkiego opolskiej policji, Marzena Grzegorczyk:

W trakcie przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli 20 gramów marihuany, 60 gramów amfetaminy oraz broń palną i 24 sztuki amunicji. Zebrany przez prowadzących śledztwo materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów. 55-latek usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, przemytu wewnątrzwspólnotowego oraz udziału w obrocie znaczną ilością narkotyków. Siedem osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz udziału w obrocie i zbywaniu znacznej ilości środków odurzających.

Decyzją sądu sześć osób zostało tymczasowo aresztowanych, wiadomo, że są wśród nich mieszkańcy powiatu raciborskiego. Dwie osoby zostały objęte dozorem policyjnym i zakazem wyjazdu z kraju. Nie wiadomo natomiast od jak dawna działał gang i jakie ilości narkotyków wprowadził do obrotu. Policja i CBŚ nie ujawniają więcej szczegółów sprawy. Wszyscy zatrzymani staną przed sądem, grozi im kara nawet do 15 lat więzienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj