Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Mieszkańcy Chwałęcic skarżą się na działalność dyskoteki nad zalewem

Facebook Twitter

Imprezy od wieczora do rana i tak przez cały weekend. Jest tak głośno że spać nie można - mówią mieszkańcy Rybnika Chwałęcic, którzy skarżą się na działalność dyskoteki nad zalewem. Problem trwa już od kilku lat, ale teraz znów się nasilił wraz z rozpoczęciem nowego sezonu.

Z jednym z mieszkańców dzielnicy rozmawiał Arkadiusz Żabka:

Bardzo głośna muzyka, która przeszkadza mieszkańcom naszej dzielnicy, od 22.oo do 5.00 rano, piątek, sobota, niedziela. Robią festiwale, które idą na większą skalę. Jest głośno i będzie coraz głośniej. były podejmowane próby z właścicielem klubu o ściszenie muzyki. Obiecywał nam, że się poprawi, że zbuduje w innym miejscu nagłośnienie, zmniejszy akustykę, ale jest odwrotnie, jest coraz głośniej. Chcemy żyć i funkcjonować, dzieci płaczą po nocach, nie idzie spać.

Radio 90: Czego oczekujecie od miasta?

Pomocy, której na razie nie mamy. Na razie się odbijamy – „to nie my, wszystko jest prawnie, proszę zgłaszać do odpowiednich instytucji”. Policja wie o tym problemie. Interwencje są podejmowane, ale co z tego, jak właściciel dostaje mandat 500 zł.

Radio 90: Oczekujecie od miasta odebrania koncesji?

Najlepszym sposobem będzie niesprzedawanie alkoholu, wtedy klub się zamknie.

W środę mieszkańcy Rybnika chcą spotkać się w tej sprawie z przedstawicielami policji, a my już jutro zapytamy prezydenta Rybnika Piotra Kuczerę – porannego gościa Radia 90, czy jest w stanie pomóc mieszkańcom . Początek rozmowy po godzinie 8.00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj