Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mieszkańcy ulicy Cegielnianej mówią „NIE” wysokiej zabudowie. Mamy plany tych budynków. Zobaczcie! [FOTO]

Facebook Twitter

W centrum Rybnika developer chce wybudować 540 mieszkań. Powstać mają cztery sześciopiętrowe budynki. Jednak na taką inwestycję nie chcą zgodzić się mieszkańcy okolicznych domów.

Mieszkańcy ulicy Cegielnianej mówią nie, tak wysokiej zabudowie obawiając się, że nowe bloki obniżą komfort życia, zacieniając ich domy. Z mieszkankami ulicy Cegielnianej spotkał się Arkadiusz Żabka:

Budynek, który powstanie jest budynkiem o wysokości prawie 21 metrów. O długości ponad 140 metrów. Zacieniają kompletnie budynki (…) Nie będzie spokoju, nie będzie ciszy (…) Będziemy zacienienie. Włożyliśmy w instalacje fotowoltaiczne, to też jest istotne.

Mieszkańcy obawiają się również wzmożonego ruchu samochodowego po wybudowaniu nowych budynków:

Problemem jest ruch, który powstanie. Jeżeli budynek zostanie wybudowany, mieszkańcy będą mieli po dwa mieszkańcy (…) Już teraz są problemy z wyjazdem z ul. Cegielnianej na ul. Gliwicką (…)

Nasi rozmówcy zwracają też uwagę na grunt, na którym postawione mają zostać przez dewelopera nowe budynki. Obniżenie wód gruntowych jak mówią, może skutkować zniszczeniami w ich domach i zniszczeniem sąsiedniego parku, bo drzewa po prostu uschną. W całej sprawie mieszkańcy czują się oszukani przez radnych, którzy w 2009 roku dokonali zmian w planie zagospodarowania przestrzennego.

(…) czujemy się oszukani poprzez radnych, którzy zadecydowali w taki sposób. Miał tutaj powstać park kulturowy. Byliśmy zwodzeni aż do ukazania się tej inwestycji.

Działki należą do dwóch osób prywatnych, które nie zostały jeszcze sprzedane, na razie podpisana została umowa przedwstępna.

27 maja mieszkańcy ulicy Cegielnianej wnieśli do Urzędu Miasta Rybnika skargę na nierzetelne, lekceważące i w efekcie krzywdzące finansowo ich postepowanie przy wnoszeniu zmian w Planie Zagospodarowania Przestrzennego Rybnika.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj