Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Mieszkańcy uwięzieni. Przez roboty drogowe nie mogą wyjechać ze swoich posesji

Facebook Twitter

Mieszkańcy ulicy Bukowej w Rydułtowach nie mogą wyjechać ze swoich mieszkań przez utrudnienia powstałe przy remoncie tejże drogi.

Remont ulicy Bukowej miał odbywać się dwuetapowo, tak aby mieszkańcy mieli możliwość dojazdu do posesji. W początkowej fazie miał zostać wyremontowany dolny odcinek drogi – znajdujący się przy wjeździe do ulicy Bukowej. Następnie miały ruszyć prace nad górnym odcinkiem drogi. Umożliwiłoby to swobodny przejazd, niestety otrzymaliśmy telefon od jednego z mieszkańców  „Nie możemy wyjechać ze swojej ulicy. Pomóżcie”.

Zastępca burmistrza Rydułtów, Marcin Połomski tłumaczy, że umowa zostanie dotrzymana, a problem z wyjazdem był chwilowy i związany z technologią prowadzonych prac.

Jednak te chwilowe utrudnienia, komplikują normalne funkcjonowanie mieszkańców. Przejazd jest możliwy jedynie przez prywatną posesję, co zdaniem zastępcy Burmistrza jest jakimś rozwiązaniem. Jednak nawet ten wjazd wiąże się z pewnymi przeszkodami i problemami. Według mieszkańców nie zawsze jest możliwy, przejazd tamtą stroną, gdyż trzeba tam otwierać i zamykać bramkę, ponadto…

Według burmistrza Połomskiego bramka musi być zamknięta dla bezpieczeństwa mieszkańców prywatnej posesji, która znajduje się na dole wzniesienia. Nasi rozmówcy twierdzą jednak, że nie ma takiej potrzeby, ich zdaniem zabudowania znajdują się dostatecznie daleko od ulicy.

Kolejny temat związany z drogą, który podnoszą mieszkańcy, to rodzaj nawierzchni z jakiej ma być wykonywana ulica Barwna. Zamiast drogi asfaltowej, będzie ona składała się z bloczków betonowych. Zdaniem zastępcy burmistrza Rydułtów -Marcina Połomskiego, jest to optymalne rozwiązanie dla tej ulicy:

Jak na razie spór na linii mieszkańcy – urząd miasta trwa, a jej finał zapewne poznamy wkrótce. Remont ulicy Barwnej zgodnie z planem powinien zakończyć się w sierpniu tego roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2020