Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mieszkanie w Boguszowicach wyremontowane przez Piękne Anioły. O rodzinie opowiadaliśmy w Radiu 90 [FOTO]

Facebook Twitter

To był bardzo trudny remont. Ale po trwających pół roku pracach wreszcie można pokazać efekt. Stowarzyszenie Piękne Anioły wyremontowało mieszkanie pana Mirka z Rybnika, który samotnie wychowuje dwie córki i syna.

To robi wrażenie. O remont mieszkania przez wiele miesięcy starał się asystent rodziny z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Przy Żurawiej mieszka tata i trójka dzieci w wieku 18, 16 i 12 lat. Początkowo prace miały ograniczyć się do łazienki, która była w najgorszym stanie, ale po wejściu do mieszkania okazało się, że potrzeby są dużo większe.

Stowarzyszenie Piękne Anioły postanowiło pomóc w remoncie także dwóch pokoi, wszędzie udało się położyć nowe podłogi. Została jeszcze kuchnia, ale jest nadzieja, że pan Mirek i to pomieszczenie ostatecznie odnowi. A jak mówił w Radiu 90: jego marzeniem jest przede wszystkim zapewnienie jak najlepszych warunków dla dzieci. Choć nie było to łatwe, była to bardzo wyjątkowa sytuacja, udało się remont doprowadzić do końca i to dzięki pomocy wielu osób, wolontariuszy, w tym także Wolontariusza Roku Subregionu Zachodniego, o nim też było w Radiu 90: to Dariusz Rajman, który przy Żurawiej remontował łazienkę, sam kiedyś otrzymał wsparcie od Pięknych Aniołów, a teraz rewanżuje się swoją pracą na rzecz innych. Jeździ na wózku inwalidzkim, od kiedy w nieszczęśliwym wypadku stracił obie nogi.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2021