Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mieszkaniec Śląska Cieszyńskiego kolejny raz ukradł samochód

Facebook Twitter

Z piskiem opon odjechał skradzionym samochodem, okazało się, że nie pierwszy raz pokusił się o cudzą własność. Policjanci zatrzymali 18-latka, który pod pozorem jazdy próbnej dokonał zuchwałej kradzieży wartego blisko 60 tysięcy złotych audi. Mieszkaniec powiatu cieszyńskiego może spędzić w więzieniu nawet 8 lat.

fot. Policja Bielsko-Biała

W Jaworzu w pobliżu jednej z popularnych restauracji mieszkaniec powiatu bielskiego umówił się z mężczyzną, który był zainteresowany ofertą sprzedaży jego audi A4 wartego blisko 60 tysięcy złotych. Mężczyźni spotkali się i razem pojechali na jazdę próbną. Prowadził właściciel, który odpowiadał na pytania rzekomego kupującego dotyczące stanu technicznego pojazdu, który wyrażał zainteresowanie jego kupnem. Poprosił jednak o możliwość osobistego prowadzenia pojazdu. Kiedy właściciel wyszedł z samochodu, ten wsiadł za kierownicę, a następnie odjechał z piskiem opon, zostawiając zdezorientowanego właściciela na jezdni.

Właściciel audi od razu udał się do Komisariatu Policji w Jasienicy, aby zgłosić, że przed chwilą skradziono mu pojazd. Został zarejestrowany w policyjnej bazie danych, a informacja przekazana patrolom na drogach. W trakcie czynności śledczy skojarzyli sprawę jednej z podobnych kradzieży, jaka miała miejsce w ubiegłym roku. Dzięki temu szybko ustalili tożsamość podejrzanego.

Stróże prawa zawiadomili o kradzieży samochodu wydział kryminalny bielskiej komendy. Około godziny 19 w Jaworzu patrol zauważył poszukiwane audi. Kiedy kierowca wjechał w jedną z bocznych uliczek, został zatrzymany. Warty prawie 60 tysięcy złotych samochód powrócił w ręce prawowitego właściciela, a podejrzewany o jego kradzież nastolatek trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Po sprawdzeniu go w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że nie miał w ogóle uprawnień do prowadzenia pojazdów, a w dniu, kiedy dokonał kradzieży, powinien zgłosić się do więzienia w celu odbycia kary półtora roku pozbawienia wolności za wcześniejsze kradzieże. Cieszyński sąd wydał nakaz doprowadzenia go do zakładu karnego. Za nowe zarzuty może trafić za kraty na kolejne 8 lat.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj