Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mieszkanka Żor padła ofiarą oszustwa. Straciła ponad 1000 złotych

Facebook Twitter

Nie klikajcie w podejrzane linki i nie wykonujcie w ciemno przelewów. Ostrzegamy za policjantami w Żorach. Tu w miniony weekend przestępcy zaatakowali dwie kolejne mieszkanki. Jedna z nich niestety straciła ponad tysiąc złotych.

Fot.pixabay.com

44-letnia mieszkanka Żor, która padła ofiarą oszustów, otrzymała wiadomość sms z linkiem do logowania na stronę banku. Z jej treści wynikało, że przesyłka, którą zamówiła, została zatrzymana z uwagi na przekroczenie deklarowanego ciężaru. Nadesłana instrukcja nakładała na 44-latkę obowiązek dopłaty drobnej kwoty, co spowodować miało doręczenie przesyłki do adresata.Kobieta nie zastanawiając się długo kliknęła na link i wykonała przelew, tyle, że jak się okazało chwilę później zamiast na kwotę sięgającą nieco ponad złotówkę to na 1300 złotych.

Druga z kobiet natomiast odebrała telefon od znajomej, która zaniepokoiła się, gdy za pośrednictwem popularnego komunikatora otrzymała wiadomość od 47-latki z prośbą o pieniądze. Z korespondencji wynikało, że jej koleżanka ma problemy i potrzebuje szybko gotówki. W tym przypadku adresatka wiadomości zachowała się wzorowo i zanim wykonała jakikolwiek przelew upewniła się, czy nadawcą jest faktycznie jej znajoma. Kiedy prawda wyszła na jaw okazało się, że ktoś włamał się na konto w portalu społecznościowym 47-latki i zaczął wysyłać fałszywe wiadomości do jej znajomych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022