Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mieszkasz? Płacisz! Wszyscy lokatorzy składają się na dezynfekcję klatki schodowej

Facebook Twitter

Kto płaci za dezynfekcję klatki schodowej w bloku? Wszyscy lokatorzy - uważa Spółdzielnia Mieszkaniowa Marcel w Radlinie. Do naszej redakcji zadzwoniła Barbara, mieszkanka jednego z bloków.

fot. pixabay.com

Koszt 400 złotych został podzielony na mieszkańców klatki bloku przy ulicy Wieczorka. Wyszło 16 złotych za jedno mieszkanie. Wszyscy lokatorzy zgodzili się ponieść koszty z wyjątkiem jednej osoby. Pani Barbara nie zgadza się, bo uważa, że spółdzielnia sama powinna ponieść koszty dezynfekcji:

Barbara: Nasz blok jest bardzo blisko placu zabaw, gdzie dzieci bez opieki dorosłych w naszej klatce urządziły sobie toalety. Przerzucili na nas koszty, pomimo że co miesiąc regularnie płacimy 13 złotych. Przedtem była firma sprzątająca, która przychodziła trzy razy w tygodniu – poniedziałki, środy i piątki. Teraz przychodzi tylko i wyłącznie w poniedziałki. Dzieci, niestety bez opieki rodziców przynoszą piasek, załatwiają potrzeby fizjologiczne u nas w klatce. Przerzucili na nasz koszty, mimo że Główny Inspektorat powiedział ewidentnie, że odkażanie klatki schodowej należy do spółdzielni.

Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Marcel w Radlinie Jarosław Ligas, mówi, że spółdzielnia ma zabezpieczone środki na dezynfekcję części wspólnych w budynkach, ale nie ma pieniędzy na zlecenia dodatkowe. A taka miała miejsce w bloku przy ulicy Wieczorka. Dezynfekcja klatki schodowej odbyła się tam na wniosek Sanepidu, którą o zanieczyszczeniu klatki poinformowała pani Barbara.

Jarosław Ligas: Z lokatorami przeprowadzaliśmy rozmowy, oni się zgadzają z tym i wpłacą nam za wykonanie dodatkowej usługi dezynfekcji tej klatki schodowej. Jedna pani się nie zgadza, inni lokatorzy wyrazili zdziwienie, ale przyznali – oni zapłacą.

Radio90: Czy dzisiaj prawo mówi o tym, żeby przerzucić te koszty na lokatora?

Jarosław Ligas: W budżecie spółdzielni mieszkaniowej w ramach „covidu” i podczas panującej pandemii mamy zarezerwowane środki na dezynfekcję części wspólnych w pomieszczeniach budynków, natomiast nie mamy środków na dodatkowe zlecenia w poszczególnych budynkach.

W efekcie 25 lokatorów bloku przy Wieczorka w Radlinie za dodatkową dezynfekcję zostanie obciążonych kwotą 16 złotych.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj