Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mikołajkowy spektakl w WCK

Facebook Twitter

Jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni w roku zbliża się wielkimi krokami. 8 grudnia o godz. 16:00 do Wodzisławskiego Centrum Kultury zawita święty Mikołaj.

fot. pixabay JillWellington

Zanim dzieciaki spotkają się z niezwykłym gościem i otrzymają od niego upominek, będą mogły zobaczyć spektakl “Kryształowa królowa śniegu” w wykonaniu zespołu aktorskiego Prym-Art z Katowic.

Spektakl muzyczny na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena to opowieść o chłopcu, którego serce zostało zamienione w sopel lodu. Kryształowa Królowa Śniegu i jej sługa Garbus w sprytny sposób wciągną Kaja do gry dobra ze złem. Jego siostra Gerda, aby ratować brata, będzie musiała zmierzyć się z trudnymi zadaniami, które przygotował dla niej Garbus. Na drodze Gerdy stanie dziwaczna Dżemdżamdżuła oraz tajemnicza Syrena. Czy Gerda poradzi sobie z zadaniami i uda jej się pokonać podstępną grę Królowej Śniegu? Na te pytania widzowie znajdą odpowiedź już 8 grudnia.

Zapraszam na efektowny spektakl, który spodoba się z pewnością naszym najmłodszym widzom – zachęca Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Spektakl wzbogacony jest efektami multimedialnymi, rozbudowaną przestrzenną scenografią oraz pięknymi kostiumami. Zaskakujące dialogi wprowadzą widza w świat baśni, a autorskie piosenki porwą publiczność do wspólnego śpiewania. Sporo interaktywnych momentów spowoduje, że mali widzowie staną się częścią tej historii.

Bilety w cenie 20 zł można nabyć w kasie WCK do 1 grudnia br. Dziecko w ramach biletu otrzymuje upominek. Bilety można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2022