Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Miliony na rozbudowę Szpitala Śląskiego w Cieszynie

Facebook Twitter

 W placówce powstanie kompleks leczenia chorób zakaźnych i chorób płuc. Inwestycja obejmuje roboty budowlane i wykończeniowe oraz zakup wyposażenia dla oddziałów.

Szpital Śląski w Cieszynie

Znajdujący się w strukturze szpitala oddział obserwacyjno- zakaźny hospitalizuje pacjentów z podejrzeniem albo rozpoznaniem choroby infekcyjnej, diagnozuje choroby wysoce zakaźne i tropikalne. Realizacji inwestycji umożliwi zatem funkcjonowanie szpitala jako filtra epidemiologicznego. Obecnie do Cieszyna kierowane są „trudne przypadki” z południowej części województwa śląskiego. Po zakończeniu prac modernizacyjnych w budynku Pawilonu III, zwiększone zostaną możliwości izolowania przypadków do 12 pacjentów. Wszystkie sale w oddziale będą wykonane w standardzie izolatek.

Oddział gruźlicy i chorób płuc jest z kolei jednostką zajmującą się diagnozowaniem i leczeniem chorób układu oddechowego. Celem inwestycji jest poprawa dostępności do nowoczesnych metod leczenia, które pozwalają na jak najszybsze przywrócenie pacjentów do zdrowia. Działanie takie ma przynieść oszczędności w leczeniu szpitalnym jak i po pobycie w nim.


Koszt prac wynosi 12 milionów złotych, dofinansowanie ma wynieść 6 milionów, z czego 3- w tym roku i kolejne 3- w następnym.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj